Trwa ładowanie...
06-11-2014 17:50

Prokuratura: 50 przeszukań w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu

50 przeszukań w całym kraju w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji na zlecenie prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.

Prokuratura: 50 przeszukań w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmuŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d3sglz3
d3sglz3

Nikogo nie zatrzymano, ale znaleziono materiały, które mogą zawierać lub zawierają treści propagujące ustrój faszystowski i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych - poinformował rzecznik.

Podczas przeszukań zabezpieczono po kilkadziesiąt komputerów, telefonów komórkowych i innych nośników danych - pendrive'ów, kart pamięci, dysków przenośnych. Policjanci znaleźli też i zatrzymali kilka tysięcy wlepek, ulotek, plakatów i banerów, kilkaset elementów odzieży oraz kilkaset gazet, zeszytów, książek i fotografii - poinformował Nowak.

Rzecznik prokuratury zaznaczył, że przeszukań dokonano w śledztwie dotyczącym członków organizacji Blood and Honour i jej bojówki Combat18. - Deklaracja programowa tych formacji sprowadza się do dążenia do obalenia demokratycznego ustroju państwa i zastąpienia go ideami narodowego socjalizmu - poinformował Nowak. Podkreślił, że postępowanie przygotowawcze nie dotyczy działających legalnie na terytorium Polski związków i stowarzyszeń.

Policjanci z CBŚP sprawdzali na wniosek prokuratury, czy osoby te nie posiadały, lub nie przechowywały materiałów z treściami faszystowskimi, nacjonalistycznymi lub rasistowskimi.

d3sglz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sglz3
Więcej tematów