Trwa ładowanie...
d28tkcr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokuratura: 50 przeszukań w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu

50 przeszukań w całym kraju w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji na zlecenie prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura: 50 przeszukań w związku ze śledztwem o propagowanie faszyzmu
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d28tkcr

Nikogo nie zatrzymano, ale znaleziono materiały, które mogą zawierać lub zawierają treści propagujące ustrój faszystowski i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych - poinformował rzecznik.

Podczas przeszukań zabezpieczono po kilkadziesiąt komputerów, telefonów komórkowych i innych nośników danych - pendrive'ów, kart pamięci, dysków przenośnych. Policjanci znaleźli też i zatrzymali kilka tysięcy wlepek, ulotek, plakatów i banerów, kilkaset elementów odzieży oraz kilkaset gazet, zeszytów, książek i fotografii - poinformował Nowak.

Rzecznik prokuratury zaznaczył, że przeszukań dokonano w śledztwie dotyczącym członków organizacji Blood and Honour i jej bojówki Combat18. - Deklaracja programowa tych formacji sprowadza się do dążenia do obalenia demokratycznego ustroju państwa i zastąpienia go ideami narodowego socjalizmu - poinformował Nowak. Podkreślił, że postępowanie przygotowawcze nie dotyczy działających legalnie na terytorium Polski związków i stowarzyszeń.

Policjanci z CBŚP sprawdzali na wniosek prokuratury, czy osoby te nie posiadały, lub nie przechowywały materiałów z treściami faszystowskimi, nacjonalistycznymi lub rasistowskimi.

d28tkcr

Podziel się opinią

Share

d28tkcr

d28tkcr
Więcej tematów