Trwa ładowanie...
d27p64r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokurator wnosi o uniewinnienie Strauss-Kahna. "Nie popełniłem żadnego przestępstwa"

Francuski prokurator wniósł o uniewinnienie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna, przeciwko któremu przed sądem w Lille, na północy Francji, toczy się proces karny o stręczycielstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokurator wnosi o uniewinnienie Strauss-Kahna. "Nie popełniłem żadnego przestępstwa"
(AFP, Fot: MARTIN BUREAU)
d27p64r

Dwóch adwokatów pięciorga skarżących poinformowało, że wycofuje powództwa cywilne przeciwko 65-letniemu Strauss-Kahnowi.

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn zaprzeczył, podczas przesłuchania przed sądem w Lille we Francji, popełnieniu jakiegokolwiek przestępstwa lub wykroczenia w związku z zarzutami stręczycielstwa.

- Nie popełniłem żadnego przestępstwa - podkreślił Strauss-Kahn w sądzie, dodając, że "przyjęć, w których brał udział, było niewiele i odbywały się one w dużych odstępach czasowych".

d27p64r

Podkreślił, że nie wiedział, iż w imprezach organizowanych w m.in. w luksusowych hotelach w Paryżu i Waszyngtonie brały udział prostytutki.

Strauss-Kahnowi zarzuca się, że był głównym beneficjentem i inicjatorem "libertyńskich wieczorów". Byłemu socjalistycznemu ministrowi, który uchodził we Francji za faworyta w wyborach prezydenckich w 2012 r., grozi do dziesięciu lat więzienia i kara 1,5 mln euro.

d27p64r

Podziel się opinią

Share

d27p64r

d27p64r
Więcej tematów