Trwa ładowanie...

Prokurator wnosi o uniewinnienie Strauss-Kahna. "Nie popełniłem żadnego przestępstwa"

Francuski prokurator wniósł o uniewinnienie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna, przeciwko któremu przed sądem w Lille, na północy Francji, toczy się proces karny o stręczycielstwo.

Share
Prokurator wnosi o uniewinnienie Strauss-Kahna. "Nie popełniłem żadnego przestępstwa"
Źródło: AFP, Fot: MARTIN BUREAU
d2to7vm

Dwóch adwokatów pięciorga skarżących poinformowało, że wycofuje powództwa cywilne przeciwko 65-letniemu Strauss-Kahnowi.

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn zaprzeczył, podczas przesłuchania przed sądem w Lille we Francji, popełnieniu jakiegokolwiek przestępstwa lub wykroczenia w związku z zarzutami stręczycielstwa.

d2to7vm

- Nie popełniłem żadnego przestępstwa - podkreślił Strauss-Kahn w sądzie, dodając, że "przyjęć, w których brał udział, było niewiele i odbywały się one w dużych odstępach czasowych".

Podkreślił, że nie wiedział, iż w imprezach organizowanych w m.in. w luksusowych hotelach w Paryżu i Waszyngtonie brały udział prostytutki.

Strauss-Kahnowi zarzuca się, że był głównym beneficjentem i inicjatorem "libertyńskich wieczorów". Byłemu socjalistycznemu ministrowi, który uchodził we Francji za faworyta w wyborach prezydenckich w 2012 r., grozi do dziesięciu lat więzienia i kara 1,5 mln euro.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów