Trwa ładowanie...
d2cyb2q

Prokurator Nicola Gratteri: mafia planuje zamach na papieża Franciszka

Mafia planuje zamach na papieża Franciszka - powiedział włoski prokurator Nicola Gratteri. Jego słowa cytuje "The Guardian".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Claudio Peri)
d2cyb2q

Zdaniem prokuratora, który walczy z 'Ndranghetą, organizacją przestępczą wywodzącą się z Kalabrii, życie papieża jest zagrożony, gdyż zapowiada on walkę z korupcją.

"Daily Mail" przypomina, że od czasu rozpoczęcia pontyfikatu papież Franciszek nie ukrywa, że chce walczyć o praworządność w Watykanie, który od dawna wykorzystywany jest do prania brudnych pieniędzy.

W jednym ze swoich pierwszych kazań papież wezwał mafię do zaprzestania wykorzystywania ludzi. W poniedziałek z kolei powiedział, że nie można być jednocześnie dobrodziejem Kościoła i okradać państwa oraz biednych. - Tak być nie może. To jest podwójne życie. I to zasługuje na to - mówi to Jezus, nie ja - by kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze - powiedział Franciszek, przytaczając słowa z Ewangelii świętego Łukasza.

d2cyb2q

Gratteri powiedział, że plany papieża Franciszka niepokoją 'Ndranghetę. - Ci, którzy do tej pory karmili się bogactwem i władzą pochodzącą od Kościoła, są zdenerwowani - stwierdził.

Prokurator powiedział, że gdyby bossowie mafii mogli usunąć papieża Franciszka, z pewnością by to zrobili. - Nie wiem, czy organizacje przestępcze są w stanie coś mu zrobić, ale z pewnością to rozważają. To niebezpieczny czas dla papieża - dodał.

Gratteri zaatakował duchownych z południa Włoch. - Księża chodzą na kawę do bossów mafii. To daje bossom siłę i legitymizuję ich władzę - powiedział. Przytoczył także przykład biskupa Locri, który ekskomunikował członków mafii za to, że zniszczyli oni drzewka owocowe należące do Kościoła. - Ale zanim to się stało, bossowie mafii zabili tysiące ludzi i nie zostali ukarani - wyjaśnił.

Prokurator dodał, że podkreślanie silnych relacji z kościołem jest dla mafii ważne. - 'Ndrangheta i kościół idą ręka w rękę - powiedział.

Źródło: theguardian.com, dailymail.co.uk, PAP

d2cyb2q

Podziel się opinią

Share
d2cyb2q
d2cyb2q
Więcej tematów