Trwa ładowanie...
d37kogd

Projekt ustawy ws. Halloween w Sejmie. Przewiduje grzywnę i areszt za świętowanie

Sejm zajmie się petycją piętnującą świętowanie Halloween. Jej autorem jest anonimowy obywatel. Zgodnie z proponowanymi zapisami proszenie tego dnia o cukierki może skończyć się aresztem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm zajmie się petycją dot. Halloween
Sejm zajmie się petycją dot. Halloween (PAP)
d37kogd

"Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności" - czytamy w petycji opisanej przez "Rzeczpospolitą".

Projekt ustawy dotyczy wspierania narodowych tradycji Rzeczpospolitej Polskiej. Ma przeciwdziałać "szkodzeniu pamięci zmarłych i niszczeniu katolickiej tradycji" oraz "zagrożeniu duszy".

"Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni" - dodano w petycji. Jej rozpatrzenie jest konieczne. Można ją odrzucić wyłącznie z powodu braków formalnych - podało Centrum Informacyjne Sejmu.

d37kogd

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu? Michał Dworczyk komentuje. "Nie jesteśmy przyspawani do tych stanowisk"

"Obowiązujące przepisy przewidują możliwość pozostawienia petycji bez rozpatrzenia wyłącznie z uwagi na braki formalne przedłożonych dokumentów. Żaden przepis nie umożliwia wstępnej cenzury z uwagi na treść proponowanych rozwiązań" – wyjaśniło "Rz" CIS.

Portal tvp.info ustalił w CIS, że w sprawach związanych z petycjami marszałka Sejmu zastępuje wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37kogd

Podziel się opinią

Share
d37kogd
d37kogd
Więcej tematów