Trwa ładowanie...

Niespotykany atak Kaczyńskiego na Tuska. Wysyła go na Białoruś

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu, który za kilka tygodni zostanie przedstawiony. Chcemy wiedzieć, czego chcą Polacy - mówił Jarosław Kaczyński na pikniku w miejscowości Stawiski na Podlasiu. Zaraz jednak w niespotykany dotychczas sposób zaatakował Donalda Tuska, twierdząc, że to "największy wróg kraju" i "nie może dojść do władzy".

"Program w przygotowaniu". Kaczyński ujawnia"Program w przygotowaniu". Kaczyński ujawniaŹródło: PAP, fot: Paweł Topolski
d2t680t
d2t680t

Jarosław Kaczyński swoje przemówienie podczas niedzielnego pikniku zaczął od wyznania. - Chcę powiedzieć, że to, co najbardziej mi się w życiu udało, to imię - Jarosław - zażartował prezes PiS.

Prezes PiS-u twierdzi, że pikniki, spotkania z obywatelami są po to, by mógł dowiedzieć się, czego chcą Polacy. Przekazał, że do tej pory dowiedział się, że dla Polaków najważniejsze jest bezpieczeństwo. Przywitał przy tym ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka, który dostał głośne owacje.

Nie obyło się bez ataków na Donalda Tuska. Kaczyński stwierdził, że to właśnie Tusk szkodzi bezpieczeństwu Polski. - Donald Tusk wykorzystuje każdą okazję, dokładnie każdą okazję, żeby budzić niepokój, nienawiść, żeby stawiać różne zarzuty. To może być tragedia jednej kobiety, to może być tak, jak ostatnio, pożar za który oni odpowiadają.

d2t680t

Odniósł się także to ogromnego pożaru hali z chemikaliami w Zielonej Górze. - To śmietnisko na zachodzie Polski, to jest wynik ich rządów. To są niemieckie śmieci - grzmiał Kaczyński.

- Donald Tusk, prawdziwy wróg naszego narodu. Ten człowiek nie może rządzić Polską. Niech w końcu idzie do swoich Niemiec i tam szkodzi - mówił Kaczyński, po czym rozległy się gromkie oklaski. Z tłumu było słychać okrzyk "na Białoruś". - Na Białoruś też, tam też by się przydał. Ale on woli Niemcy na pewno - skomentował wicepremier.

Kaczyński mocno o Konfederacji: ich program to doprowadzenie was do nędzy

W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski o układaniu się Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją. Kaczyński jasno to zdementował. - W jedno nie wierzcie, że my będziemy rządzili z Konfederacją - mówił.

- Ich program to doprowadzenie was do nędzy, to cztery tysiące kilkaset złotych dla każdego w bonie na leczenie. Jak się może wtedy leczyć człowiek chory na nowotwór? Poważnie chory na serce czy jakąkolwiek inną poważną chorobę. To często nie miesiąc, ale tydzień, ale nawet mniej czasem, jeden dzień więcej kosztuje takiego leczenia. To oznacza skazanie bardzo wielu ludzi na śmierć, ogromnej ilości ludzi na śmierć. To są pomysły szaleńców, dzieciaków. Tylko dzieci mogą uwierzyć w taki program – stwierdził Jarosław Kaczyński.

d2t680t

- Pamiętajmy o tym ryżym, to jest największe zagrożenie dla Polski – zakończył swoje przemówienie Kaczyński, odnosząc się wprost do Tuska.

Stawiski - bastion Prawa i Sprawiedliwości

Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości tego lata objeżdżają Polskę i goszczą na rodzinnych piknikach. Sami twierdzą, że promują 800 plus. Opozycja natomiast zarzuca im, że prowadzą kampanię za pieniądze podatników.

Stawiski to ważne dla PiS miejsce. Sami mieszkańcy przyznają w rozmowie z Wirtualną Polską, że to bastion Prawa i Sprawiedliwości, wspomagany rządowymi dotacjami.

d2t680t
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t680t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2t680t
Więcej tematów