Trwa ładowanie...
nowy rok

Prognoza pogody na 30 i 31 grudnia

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowo-wschodnia oraz częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami nad Hiszpanią, Alpami oraz zachodnią Rosją. Z południowego zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Share
Prognoza pogody na 30 i 31 grudnia
Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d2m6x6p

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodnim wybrzeżu początkowo słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo duże i możliwe słabe opady deszczu, a w Bieszczadach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. do 6 st., chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st. do 4 st. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze kraju południowo-zachodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany, początkowo dość silny.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na wybrzeżu miejscami rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonach mgieł wzrastające do dużego i całkowitego oraz liczne mgły z widzialnością od 100 m do 800 m, miejscami osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 st. do 0 st., tylko na wybrzeżu cieplej, od 0 st. do 2 st., a w rejonach podgórskich chłodniej, od -6 st. do -3 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, południowy. Na pozostałym obszarze Polski wiatr słaby, z kierunków południowych.

d2m6x6p

We wtorek na północy kraju zachmurzenie duże, na wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo w rejonach mgieł całkowite. W mgłach widzialność 200 m do 800 m. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Możliwa mgła. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Początkowo możliwa mgła. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

d2m6x6p

Podziel się opinią

Share
d2m6x6p
d2m6x6p
Więcej tematów