Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 22 i 23 marca

Europa południowa i południowo wschodnia są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy niż z ośrodkami w rejonie Szetlandów i Morza Norweskiego.
Share
Prognoza pogody na 22 i 23 marca
Źródło: AFP, Fot: Robin Van Lonkhuijsen
d1wi3fo

Polska jest w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad rejonu Kaukazu a niżem znad północnego Atlantyku, w ciepłym polarno-morskim powietrzu. Na północy i zachodzie kraju zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. W dzień na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z falującym frontem atmosferycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Sobota

W sobotę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami możliwa burza. Temperatura maksymalna od 11-14 st C na krańcach północnych do 21 st C miejscami na krańcach południowych. Wiatr na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków południowych, na południu okresami porywisty. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych.

d1wi3fo

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W północno-zachodniej połowie kraju oraz na Podhalu przelotne opady deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura minimalna od 5 do 9 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, od Dolnego Śląska po Pomorze i wybrzeże z kierunków zachodnich, na południu okresami porywisty, w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, porywisty, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni.

Niedziela

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Nizinie Szczecińskiej i wybrzeżu bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami przelotne opady deszcz. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 8-12 st C na krańcach północnych i zachodnich do 19 st C na południowym wschodzie. Na krańcach wschodnich wiatr umiarkowany, południowy, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Na południu i południowym wschodzie wiatr porywisty, w porywach do 60 km/h.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1wi3fo

Podziel się opinią

Share
d1wi3fo
d1wi3fo
Więcej tematów