Trwa ładowanie...
ycipk-3st3ui

Prognoza pogody na 2 i 3 listopada - będzie deszczowo i wietrznie

Nieodłącznym elementem tego weekendu powinny być parasol i czapka. Synoptycy zapowiadają opady deszczu oraz dość silny wiatr. Termometry w kraju w ciągu dnia wskażą maksymalnie od 11 do 16 st.C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 2 i 3 listopada - będzie deszczowo i wietrznie
(Thinkstockphotos)
ycipk-3st3ui

Jak informuje IMGW, Europa południowa znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju niżu z rejonu Danii. Na północy i zachodzie kraju zaznacza się wpływ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

Deszczowa sobota

ycipk-3st3ui

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, w górach miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, od zachodu wzrastające do całkowitego oraz opady deszczu przemieszczające się z zachodu w głąb kraju. Temp. maks. od 11-12 st. na północy do 14-16 st. na południu. Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, w rejonach podgórskich, w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu, od zachodu kraju zanikające. Temp. min. 6-9 st. Wiatr na północy kraju południowo-zachodni i zachodni umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu dość silny i silny w porywach do 75 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr południowo-zachodni umiarkowany, porywisty. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach do 100 km/h.

Niedziela także w deszczu

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, początkowo na południowym wschodzie większe przejaśnienia. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód. Na Śląsku i w Małopolsce prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w Sudetach i w Tatrach opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp. maks. 11-14 st., jedynie na południowym wschodzie wyższa 14-16 st. Wiatr południowy i południowo-zachodni, na zachodzie kraju skręcający na zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty. Wysoko w Karpatach wiatr silny i bardzo silny, porywisty, w porywach do 100 km/h.

ycipk-3st3ui

Prognoza dla Warszawy

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 11 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temp. maks. 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3st3ui

ycipk-3st3ui
ycipk-3st3ui