Trwa ładowanie...
d3ln06e

Prognoza pogody. Burze nad Polską. Ostrzeżenia dla kilku województw

Kolejny dzień będą nam towarzyszyć burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gradem i silnym wiatrem. Ostrzeżenia wydano dla kilku województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armagedon nad Małopolską
Armagedon nad Małopolską (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d3ln06e

Coraz więcej chmur burzowych

Dzisiaj na przeważającym obszarze Polski pogodę kształtował będzie wyż znad północno – zachodniej Rosji. Z kolei na zachodzie i na wschodzie kraju po południu uaktywnią się strefy frontowe związane z płytkimi niżami znad Danii i południowo – wschodniej Rosji. To spowoduje, że czwartek będzie bardzo gorący i burzowy.

Burze miejscami będą łączyć się w niewielkie układy. Główne zagrożenie stanowić będzie duża ilość wody wewnątrz burz, co może powodować lokalne podtopienia i zalania.

d3ln06e

Burze można śledzić na żywo na stronie obserwatorzy.info.

Do południa na obszarze całego kraju będzie jeszcze pogodnie, słonecznie i bez opadów.

Niestety po południu w pasie zachodnim i wschodnim (od Zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk oraz od Mazur po Podkarpacie) nastąpi załamanie pogody, tutaj w mocno nagrzanym powietrzu uaktywnią się strefy frontowe, które przyniosą z sobą opady przelotne deszczu i lokalne burze.

Pomimo obecności stref frontowych, to w przerwach pomiędzy zjawiskami (pomiędzy opadami i burzami) pojawiać będą się przejaśnienia i dłuższe słoneczne chwile.

d3ln06e

Po południu najwięcej słonecznego nieba będzie w pasie środkowym kraju (od Pomorskiego i Warmii po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę), ale i tutaj późnym popołudniem i pod koniec dnia niewykluczone, że miejscami mogą pojawić się pojedyncze, mocno wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus, z których może zagrzmieć i popadać przelotny deszcz.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 24 do 27 st. C. Nieco chłodniej będzie jedynie na przedgórzu i nad samym morzem, tutaj do 19-21 st. C.

   Cumulus
(Cumulus)

Już dostaliśmy zdjęcia od naszego internauty na platformę dziejesie. Widać na nich, co dzieje się na niebie w Małopolsce.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Prognoza pogody. Piątek

Cały piątek będzie pogodny i słoneczny. Do południa większe ilości chmur i słabe zanikające opady deszczu występować będą także w pasie zachodniej Polski.
Jednak tutaj po południu pogoda się poprawi – opady pozanikają i zza chmur wyjrzy słońce.

d3ln06e

Natomiast w pasie środkowym, rozciągającym się od Pomorskiego i Warmii po Śląsk, Opolszczyznę oraz wschodnią i południową część Dolnego Śląska dominować będą chmury frontu atmosferycznego, które przynosić będą przelotnie opady deszczu i lokalne burze.

Podczas popołudniowych burz (w pasie środkowym kraju) deszcz popada intensywniej i powieje porywisty wiatr, w porywach do 50 – 75 km/h. Lokalnie nawet "sypnie" gradem.

Będzie można zaobserwować duży kontrast temperatury miedzy zachodem, a wschodem Polski. W ciągu dnia termometry wskażą od 16-20 st. C na zachodzie do 21-25 st. C w centrum i na wschodzie kraju.

   Cumulus
(Cumulus)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ln06e

Podziel się opinią

Share
d3ln06e
d3ln06e
Więcej tematów