Trwa ładowanie...
12-07-2015 12:01

Prognoza długoterminowa - front nad Polską

Od poniedziałku (13 lipca) do niedzieli (19 lipca) pogodę nad naszym krajem kształtować będą ośrodki niżowe. Za ich sprawą dominować będzie pogoda "w kratkę". Dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, podczas których będzie się mocniej chmurzyć i popada przelotny deszcz, a miejscami również zagrzmi.

Share
dtbh31m

Na kilkudniową poprawę pogody ze sporą ilością słońca i wyższą temperaturą będziemy mogli liczyć od poniedziałku (20 lipca) do środy (22 lipca), kiedy to przejściowo dostaniemy się pod wpływ pogodniejszego wyżu znad Bałkanów i Morza Czarnego.

Niestety, od czwartku (23 lipca) do niedzieli (26 lipca) ponownie dostaniemy się pod wpływ ośrodków niżowych i powróci "pogoda w kratkę". Dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami pochmurnymi i deszczowymi, a na dodatek miejscami deszcz popada nieco intensywniej.

Temperatura:

Tak jak zmienna będzie pogoda, tak i temperatura będzie mocno "rozchwiana". Przeważać będą dni nieco chłodniejsze z temperaturą od 20 do 23 stopni. W dni pochmurne i deszczowe (głównie sobota 18 lipca i niedziela 19 lipca) temperatura spadnie nawet poniżej 20 kreski.

dtbh31m

Nie zabraknie również dni z temperaturą oscylującą w okolicach 30 kreski. W czwartek (16 lipca) temperatura prawie w całym kraju dobije do 30 stopni, a na południowym-zachodzie nawet ją nieznacznie przekroczy.

Druga fala wyższych temperatur (30 stopni i nieco powyżej) pojawi się w połowie przyszłego tygodnia (we wtorek 21 lipca i w środę 22 lipca) i do czwartku (23 lipca) utrzyma się już tylko na wschodzie kraju.

dtbh31m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtbh31m
dtbh31m
Więcej tematów