Trwa ładowanie...
d9ezg6e

Proces rodziców zastępczych z Pucka. Matka odpowie za podwójne zabójstwo?

Anna C., matka zastępcza z Pucka, pod opieką której zmarło dwoje dzieci, odpowie najprawdopodobniej za podwójne zabójstwo. Sąd rozważa zmianę kwalifikacji czynu dla niej i jej męża. Współoskarżony Wiesław C. może mieć zmieniony zarzut na lżejszy.

Share
d9ezg6e

Jak informuje Piotr Styczewski z Prokuratury Rejonowej w Pucku, oskarżona może odpowiedzieć za zabójstwo, a nie śmiertelne pobicie 3-letniego Kacpra i zabójstwo 5-letniej Klaudii. Wiesław C. natomiast może odpowiedzieć tylko za znęcanie się i naruszenie nietykalności cielesnej, a nie znęcanie i udział w śmiertelnym pobiciu 3-latka. Mowy końcowe miały zostać wygłoszone dzisiaj, ale w związku z możliwościową zmiany kwalifikacji czynu, trwający od kwietnia zeszłego roku proces najwcześniej zakończy się pod koniec sierpnia.

3 lipca 2012 roku w mieszkającej w Pucku rodzinie zastępczej, opiekującej się pięciorgiem powierzonych i dwojgiem własnych dzieci, doszło do śmierci 3-letniego chłopca. 12 września tego samego roku, w tej samej rodzinie, zmarła jego 5-letnia siostra. Rodzice zastępczy: 32-letnia Anna C. oraz 40-letni Wiesław C. utrzymywali, że dzieci zginęły w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

d9ezg6e

Podziel się opinią

Share
d9ezg6e
d9ezg6e
Więcej tematów