PolskaProces opiekunek oskarżonych o znęcanie się nad dziećmi

Proces opiekunek oskarżonych o znęcanie się nad dziećmi

Proces opiekunek oskarżonych o znęcanie się nad dziećmi
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

24.09.2013 15:40, aktual.: 24.09.2013 16:14

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces dwóch opiekunek punktu żłobkowego oskarżonych o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia; oskarżone nie przyznają się do winny.

Jak poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu, sąd ze względu na dobro pokrzywdzonych wyłączył jawność rozprawy.

Akt oskarżenia w tej sprawie dotyczy wydarzeń z września i października 2012 roku. Według prokuratury dwie opiekunki - Sylwia Ł. i Małgorzata Ł. - miały psychicznie i fizycznie znęcać się nad 24 dziećmi oddanymi do placówki pod opiekę. Znęcanie miało polegać m.in. na zmuszaniu dzieci do spania poprzez krępowanie ich becikami i przywiązywanie do łóżeczek oraz na zmuszaniu siłą do jedzenia i zastraszaniu krzykiem.

Obie kobiety odpowiedzą przed sądem także za oszustwo. Miało ono polegać na wprowadzeniu w błąd rodziców, co do usług świadczonych w punkcie żłobkowo-przedszkolnym. Rodzice byli informowani na przykład, że w punkcie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego oraz że pracuje tam pielęgniarka, co zdaniem śledczych nie było prawdą.

Placówka przy ul. Lipowej we Wrocławiu nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi. Punkt żłobkowo-przedszkolny miał jedynie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Po ujawnieniu nieprawidłowości punkt został zamknięty.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także