Trwa ładowanie...

Próbowali przemycić broń z Polski do USA. Ponad 1000 części do kałasznikowa

Na lotnisku w Poznaniu-Ławicy, Straż Graniczna powstrzymała próbę przemytu broni. W trakcie śledztwa odkryli również nielegalną fabrykę części do karabinka szturmowego AKM. Na miejscu zabezpieczono przedmioty warte w sumie ok. 2,5 mln. zł.

Share
Próbowali przemycić broń z Polski do USA. Ponad 1000 części do kałasznikowa
Źródło: strazgraniczna.pl, fot: Straz Graniczna
d3xlu3j

W przesyłce cargo znajdowało się około 1 tys. sztuk trzonów zamka do karabinka szturmowego AKM. Według ustawy o broni i amunicji to istotne części broni palnej, więc tym samym traktowane są jak broń palna, podaje portal wprost.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Aresztowani pseudokibice jednego z krakowskich klubów sportowych

Przesyłka, która miała trafić do USA, nadała firma, która nie posiadała koncesji na handel bronią. Podczas przeszukania budynków firmy, służby ujawniły linię produkcyjną służącą do produkcji części broni, rysunki techniczne oraz kilka tysięcy sztuk zamków oraz innych części do kałasznikowa.

d3xlu3j

Na terenie zakładu znajdowały się także gotowe do transportu przesyłki, które łącznie zawierały ponad 6 tys. sztuk zamków do karabinu. Całkowita wartość zatrzymanych przedmiotów to niemal 2,5 mln. zł.

Straż Graniczna sprawdza m.in. od kiedy firma zajmowała się produkcją oraz handlem, a także gdzie miały trafić zabezpieczone istotne części broni. Za produkcję broni palnej lub handel bez zezwolenia grozi nawet do 10 lat więzienia.

d3xlu3j

Podziel się opinią

Share
d3xlu3j
d3xlu3j
Więcej tematów