Trwa ładowanie...
Próbował ukraść radiowóz z funkcjonariuszami w środku

Próbował ukraść radiowóz z funkcjonariuszami w środku

Kryminalni z Wołomina na jednym z parkingów w podwarszawskich Ząbkach 40-letniego złodzieja. Mężczyzna próbował ukraść nieoznakowany radiowóz z funkcjonariuszami w środku.

Share
d3yj4tt

Policjanci z "samochodówki" od dłuższego czasu zajmowali się sprawą kradzieży aut na terenie Ząbek. Od stycznia doszło tam do 30 podobnych przypadków. Mundurowi wpadli w końcu na trop złodzieja. Podejrzewali, że może być nim karany już wcześniej mężczyzna, który ukrywał się w związku z orzeczoną przez sąd karą dwóch lat pozbawienia wolności.

Kryminalni przygotowali zasadzkę. W nieoznakowanym radiowozie - dostawczym volkswagenie - parkowali w różnych miejscach miasta i obserwowali teren. Pewnego dnia kilka minut po 20. zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Podejrzany kilka razy przeszedł obok samochodu, a po chwili podszedł do drzwi kierowcy i tzw. łamakiem zaczął majstrować przy zamku.

Policjanci wyskoczyli z auta i po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja.

Dariusz K. trafił do policyjnej celi. W miejscu pobytu 40-latka mundurowi znaleźli przedmioty służące do kradzieży pojazdów. Mężczyzna usłyszał łącznie 27 zarzutów kradzieży z włamaniem.

40-latek został przewieziony do więzienia, gdzie odsiedzi dwa lata z wcześniejszego wyroku. Za nowe przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

d3yj4tt

Podziel się opinią

Share
d3yj4tt
d3yj4tt
Więcej tematów