Trwa ładowanie...
d1vzblt

Próbne matury - kłopoty z "matmą"

Co piąty maturzysta (22,85%) nie zdał próbnej nowej matury z matematyki - wynika z raportu wstępnego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dotyczącego próbnych egzaminów dojrzałości przeprowadzonych we wrześniu.

d1vzblt
d1vzblt

Centralna Komisja Egzaminacyjna oficjalnie ogłosiła w czwartek wstępny raport. Pełna wersja, zawierająca szczegółowe dane, gotowa będzie pod koniec listopada - poinformowała Grażyna Gałka-Ziółkowska, dyrektor CKE.

Na próbnej maturze z matematyki (wszyscy uczniowie pisali egzamin na poziomie podstawowym) do rozwiązania było 11 zadań. Za każde można było otrzymać określoną liczbę punktów - maksymalnie za całą pracę 40 pkt.

Aby zaliczyć egzamin uczeń musiał uzyskać minimum 30% pkt. Wyniku takiego nie uzyskało 17,2% uczniów z liceów ogólnokształcących i aż 35,79% uczniów z techników i liceów zawodowych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji w sprawie warunków i sposobu oceniania, uczeń który chce przystąpić do egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym musi uzyskać z poziomu podstawowego minimum 40% pkt., aby można było rozpatrywać jego wyniki w części rozszerzonej. W liceach ogólnokształcących wyniki powyżej 40% pkt. uzyskało 68,57% uczniów, a w technikach i liceach zawodowych 45,15% uczniów.

d1vzblt

Tylko 2,62% maturzystów wszystkich typów szkół uzyskało wynik bardzo dobry (powyżej 90% pkt. na 100% możliwych).

Lepsze są wyniki próbnej nowej matury z języków obcych. Na podstawie niepełnych jeszcze danych (tylko z 3 komisji okręgowych na 8 komisji) wynika, że zarówno w szkołach ogólnokształcących, jak i szkołach zawodowych wymagania dla poziomu podstawowego okazały się możliwe do spełnienia dla ponad 90% uczniów. (miz)

d1vzblt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzblt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj