Trwa ładowanie...
d1msvun
odszkodowania
20-08-2008 04:55

Problem z naprawą domów zniszczonych przez trąbę powietrzną

Odbudowanie domów zniszczonych przez trąbę powietrzną może nie być takie łatwe - alarmuje dziennik "Polska". W całej Polsce dramatycznie brakuje fachowców, zaś krajowe ekipy budowlane nie mają wolnych terminów. Polski Związek Pracodawców Budownictwa szacuje, że branża potrzebuje ponad 100 tysięcy pracowników - pisze gazeta.

d1msvun
d1msvun

Według "Polski" brak fachowców spowoduje, że większość poszkodowanych będzie starała się naprawiać domy we własnym zakresie. Eksperci ostrzegają jednak, że trzeba pamiętać, by stosować dodatkowe zabezpieczenia. Ten, kto nie ma choć niewielkiego doświadczenia w budownictwie, musi więc z naprawą domu poczekać do przyszłego roku.

Wszystko zależy też od większego otwarcia naszego rynku pracy. Dziś fachowcy zza granicy mogą bez zezwolenia pracować jedynie przez pół roku. Rząd planuje wydłużyć ten okres do 9 miesięcy. Według Janusza Grzyba z Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych to może nastąpić najwcześniej w październiku. Tymczasem - czytamy w "Polsce" - sezon budowlany zwykle kończy się w listopadzie.

d1msvun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msvun
Więcej tematów