Trwa ładowanie...
d25z57s

Prezydent z prymasem o integracji Polski z UE

Ponad dwie godziny trwało wtorkowe spotkanie
prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z prymasem Polski kard.
Józefem Glempem poświęcone integracji Polski z Unią Europejską.

d25z57s
d25z57s

W spotkaniu uczestniczyli też m.in. polscy przedstawiciele w Konwencie UE oraz główny negocjator z UE Jan Truszczyński.

Prymasowi towarzyszyli sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Piotr Libera oraz metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński.

Było to spotkanie przedstawicieli dwóch instytucji działających w sposób niezależny, instytucji, które działają na rzecz dobra wspólnego. Tym dobrem wspólnym jest wynegocjowanie dobrych, korzystnych dla Polski warunków przystąpienia do Unii - powiedział po spotkaniu sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Szymczycha.

Dodał, że chcemy przystąpić do Unii postrzeganej nie tylko jako wspólnota interesu ekonomicznego, ale także wspólnota interesu moralnego - wartości międzyludzkich.

d25z57s

Rzecznik Episkopatu o. Adam Schulz mówił, że stronie kościelnej wydaje się, iż przyjęty został wspólny pogląd, aby przedstawiciele do Konwentu ze strony polskiej zwrócili uwagę na znaczenie i promowali odniesienie się w końcowym dokumencie, który będzie finalizował prace Konwentu, do Boga ( tzw. invocatio Dei - w imię Boga). W opinii przedstawicieli Kościoła, takie bezpośrednie zwrócenie się do Boga ma podkreślić chrześcijańskie źródła, korzenie Europy.

Schulz podkreślił również, że stronie kościelnej zależy na tym, aby dokument końcowy prac Konwentu akceptował świat wartości moralnych i etycznych.

Szymczycha powiedział, że polscy przedstawiciele do Konwentu będą przedstawiali te racje na szerszym forum.

Zapowiedział, że kolejne spotkanie odbędzie się na początku lipca. (iza)

d25z57s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25z57s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj