Trwa ładowanie...

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie wystartuje w wyborach do Sejmu. Koalicja Obywatelska: "Wielka strata"

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, prawdopodobnie nie będzie startował w jesiennych wyborach do Sejmu. Miał być kandydatem Koalicji Obywatelskiej. - Fatalna wiadomość - komentuje polityk PO znający kulisy tworzenia list wyborczych.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie wystartuje w wyborach do Sejmu. Koalicja Obywatelska: "Wielka strata"Źródło: East News, fot: Łukasz Solski
dkxzfry
dkxzfry

Szykują się zmiany na rzeszowskiej liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Tadeusz Ferenc, lider KO w okręgu, ma zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych - podaje Rzeszów News.

Miałaby to być reakcja na mnożące się prośby mieszkańców, aby nie odchodził z ratusza.

Pielgrzymki

Lokalne media dodają, że w mijającym tygodniu w tym celu mieli odwiedzić Ferenca byli związkowcy z MPK, w piątek z kolei przedstawiciele rzeszowskich Rad Osiedli. W podobnym celu napisali do niego list ludzie z Porozumienia Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie. Na poniedziałek planowana jest kolejna podobna wizyta - tym razem Honorowych Obywateli Miasta Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc miał podjąć decyzję w piątek wieczorem - jak twierdzi Rzeszów News - przekazać ją już Grzegorzowi Schetynie. Z prawnego punktu widzenia miał taką możliwość, ponieważ do tej pory nie podpisał deklaracji, że startuje w wyborach, co wymagane jest przed kodeks wyborczy.

East News
Źródło: East News, fot: Bukala

– Prezydent Ferenc byłby prawdziwym liderem naszej listy, ale także bardzo dobrym posłem. Z perspektywy Warszawy mógłby Rzeszowowi bardziej pomóc. Wiedzieliśmy, że Tadeusz Ferenc się waha, że do jego gabinetu odbywają się “pielgrzymki” – nie ukrywa w rozmowie z rzeszowskim portalem poseł Marek Rząsa, sekretarz podkarpackiej PO.

dkxzfry

Platformie zależało na tym, by listy KO zasilone były przez znane nazwiska samorządowców, przede wszystkim prezydentów miast. Ten plan się nie powiódł – przyznają politycy PO.

Jak słyszymy nieoficjalnie, PiS już szykowało się, by "przejąć" miasto z rąk konkurencji. Z uwagi na to, że prezydentem pozostanie Ferenc, plan PiS nie wypali. A partia rządząca musi poczekać do kolejnych wyborów samorządowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów