Trwa ładowanie...
d3852i0

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nie wystartuje w wyborach do Sejmu. Koalicja Obywatelska: "Wielka strata"

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, prawdopodobnie nie będzie startował w jesiennych wyborach do Sejmu. Miał być kandydatem Koalicji Obywatelskiej. - Fatalna wiadomość - komentuje polityk PO znający kulisy tworzenia list wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa
Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa (East News, Fot: Łukasz Solski)
d3852i0

Szykują się zmiany na rzeszowskiej liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Tadeusz Ferenc, lider KO w okręgu, ma zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych - podaje Rzeszów News.

Miałaby to być reakcja na mnożące się prośby mieszkańców, aby nie odchodził z ratusza.

Pielgrzymki

d3852i0

Lokalne media dodają, że w mijającym tygodniu w tym celu mieli odwiedzić Ferenca byli związkowcy z MPK, w piątek z kolei przedstawiciele rzeszowskich Rad Osiedli. W podobnym celu napisali do niego list ludzie z Porozumienia Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie. Na poniedziałek planowana jest kolejna podobna wizyta - tym razem Honorowych Obywateli Miasta Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc miał podjąć decyzję w piątek wieczorem - jak twierdzi Rzeszów News - przekazać ją już Grzegorzowi Schetynie. Z prawnego punktu widzenia miał taką możliwość, ponieważ do tej pory nie podpisał deklaracji, że startuje w wyborach, co wymagane jest przed kodeks wyborczy.

Tadeusz Ferenc East News
Podziel się

– Prezydent Ferenc byłby prawdziwym liderem naszej listy, ale także bardzo dobrym posłem. Z perspektywy Warszawy mógłby Rzeszowowi bardziej pomóc. Wiedzieliśmy, że Tadeusz Ferenc się waha, że do jego gabinetu odbywają się “pielgrzymki” – nie ukrywa w rozmowie z rzeszowskim portalem poseł Marek Rząsa, sekretarz podkarpackiej PO.

d3852i0

Platformie zależało na tym, by listy KO zasilone były przez znane nazwiska samorządowców, przede wszystkim prezydentów miast. Ten plan się nie powiódł – przyznają politycy PO.

Jak słyszymy nieoficjalnie, PiS już szykowało się, by "przejąć" miasto z rąk konkurencji. Z uwagi na to, że prezydentem pozostanie Ferenc, plan PiS nie wypali. A partia rządząca musi poczekać do kolejnych wyborów samorządowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów