Trwa ładowanie...
dovzxf1
dovzxf1

Prezydent: proces autorów stanu wojennego - niezbędna sprawiedliwość

Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że proces
autorów stanu wojennego z 1981 r., to niezbędna sprawiedliwość,
ale - jak zaznaczył - "strasznie spóźniona". Panie generale
powinno to spotkać pana dużo, dużo wcześniej - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dovzxf1

Ten proces powinien się odbywać ze stu powodów, 17-18 lat temu - powiedział prezydent w piątek w wywiadzie dla Polsat News.

Sąd Okręgowy w Warszawie zebrał się w czwartek, by wysłuchać wyjaśnień oskarżonych w procesie autorów stanu wojennego z 1981 r. Pierwszym był 84-letni gen. Wojciech Jaruzelski, który powiedział, że stan wojenny - według niego - był "mniejszym złem".

Zdaniem prezydenta, sprawiedliwość nie powinna czekać tak długo. Wtedy przed sądem stałby człowiek (Jaruzelski) niemłody, ale nie 85-letni (...) Każdy proces człowieka 85-letniego jest smutny, ze względu na wiek - zaznaczył.

dovzxf1

Przyznał też, że jego brat - Jarosław Kaczyński - od roku 1990 żądał rozliczeń za stan wojenny. Jeżeli generał Jaruzelski uznaje to (proces) za sukces mojego brata, to ja przyjmuję z pokorą jego opinię i nawet z pewną radością - dodał.

Jaruzelski swoje czwartkowe wystąpienie przed sądem zaczął od cytowania wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który nazwał go zdrajcą, domagając się dlań "najwyższej kary" (gdy istniała jeszcze kara śmierci).

dovzxf1

Podziel się opinią

Share
dovzxf1
dovzxf1
Więcej tematów