Duda na nartach. Nagrania krążą w sieci

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu, zjeżdżając na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane. Podczas ceremonii otwarcia prezydent wyraził swoją wdzięczność za zaproszenie go do udziału w tym wydarzeniu.

.
.
Źródło zdjęć: © East News, Twitter
oprac. SB

25.02.2024 | aktual.: 25.02.2024 14:17

- To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie – powiedział prezydent Andrzej Duda, stojąc na szczycie Kasprowego Wierchu.

Duda podkreślił, jak ważna jest rehabilitacja poprzez sport dla podopiecznych fundacji. Zauważył, że sport daje im radość i sprawia, że czują się żywi. - Oni uprawiają narciarstwo w zimie, w lecie jeżdżą na rowerach, biegają, to jest ich żywioł. Dzięki temu doskonalą się, mają wielką przyjemność i radość życia – mówił prezydent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Narty prezydenta na licytację

Po ceremonii otwarcia, prezydent podpisał swój numer startowy i narty, które zostaną wystawione na licytację. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie działalności fundacji Handicap Zakopane.

Małgorzata Tlałka-Długosz, olimpijka, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Zakopane, która jest pomysłodawczynią charytatywnego slalomu, podziękowała prezydentowi za objęcie patronatu nad wydarzeniem. Zaprosiła go również na przyszłotygodniowe zawody w narciarstwie alpejskim dla zawodników z niepełnosprawnościami intelektualnymi Virtus, które odbędą się na Kasprowym Wierchu.

Zmiana formuły tegorocznych zawodów

W poprzednich latach charytatywny Slalom Maraton odbywał się na Polanie Szymoszkowej, gdzie zawodnicy mieli za zadanie zjechać jak najwięcej razy w ciągu 12 godzin. W zawodach uczestniczyli nie tylko podopieczni fundacji, ale także czołowi polscy narciarze. W tym roku formuła zawodów uległa zmianie. Każdy z zawodników zjeżdża siedem razy, a do klasyfikacji brany jest najlepszy czas.

Fundacja Handicap Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Organizuje również obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy, a swoich podopiecznych włącza do rywalizacji sportowej.

Czytaj także:

Źródło: pap/x.com

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (321)