Trwa ładowanie...
d3cjltc
d3cjltc
x-news/TVN 24

Prezydent Opola: 1000 zł za posłanie 6-latka do szkoły

• 1000 zł dla rodziców, którzy poślą do szkoły swoje 6-letnie dziecko • Taki autorski pomysł proponuje prezydent Opola
Share
d3cjltc

Na początku stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy, która znosi obowiązek szkolny dla 6-latków. Jednak władze Opola były na tyle zadowolone z poprzedniej reformy, że chcą przekonać rodziców, aby mimo wszystko nadal posyłali do szkoły swoje dzieci o rok wcześniej.

- Dzieci, które w wieku sześciu lat poszły do szkoły, radzą sobie lepiej niż ich rówieśnicy, którzy nie skorzystali z takiej możliwości - tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

d3cjltc

Projekt jest autorskim pomysłem prezydenta miasta, który do niedawna sympatyzował z PiS. W wyborach samorządowych Wiśniewskiego otwarcie wspierał wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.

Władze miasta wyjaśniają, że ich uchwała nie staje w kontrze z nowelizacją ustawy wprowadzoną przez partię rządzącą, a jedynie jest korzystaniem z dobrowolności.

Pod koniec grudnia Sejm znowelizował ustawę o systemie oświaty. Zniesiono obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków. Zgodnie z nowelizacją dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę w wieku 7 lat.

Ustawa spowoduje spiętrzenie dzieci w przedszkolach. Rodzice 3-latków, którzy liczyli na to, że poślą dzieci do państwowych przedszkoli, mogą mieć duże problemy z rejestracją dzieci w oddziałach.

d3cjltc

Podziel się opinią

Share
d3cjltc
d3cjltc
Więcej tematów