Trwa ładowanie...
d3o7dyn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent odsłonił w Lucieniu tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu

• Tablica została postawiona w dawnym ośrodku prezydenckim pod Płockiem
• Lech Kaczyński w latach 2006-2009 organizował tam debaty naukowe
• Andrzej Duda ocenił, że lucieńskie debaty "pokazywały prawdziwego L. Kaczyńskiego"
• W uroczystości uczestniczyła Marta Kaczyńska
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda i Marta Kaczyńska podczas ceremonii odsłonięcia tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu
Prezydent Andrzej Duda i Marta Kaczyńska podczas ceremonii odsłonięcia tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu (PAP, Fot: Marcin Bednarski)
d3o7dyn

Prezydent Duda wziął udział w uroczystości z okazji 10. rocznicy inauguracji cyklu seminariów, których pomysłodawcą i gospodarzem był prezydent Lech Kaczyński.

- Co bardzo znaczące, i co chciałbym podkreślić, pan prezydent (Lech Kaczyński) realizował tutaj rzeczywistą ideę debaty, albowiem spotykali się tu ludzie o bardzo różnych poglądach - podkreślił Duda. Jak dodał, uczestnicy debat w Lucieniu reprezentowali różne środowiska, jednak dyskusje, które się tam odbywały, przebiegały w atmosferze szacunku.

- To były spotkania z dala od mediów, z dala od politycznego zgiełku. To było miejsce spokojnej wymiany poglądów, także z tymi, którzy bardzo często zdecydowanie krytycznie mówili w mediach o prezydencie profesorze Lechu Kaczyńskim, jego polityce i jego działaniach. Ale to nie przeszkadzało mu w prowadzeniu z tymi osobami spokojnej debaty - powiedział Andrzej Duda.

d3o7dyn

Jak ocenił, lucieńskie debaty pokazywały prawdziwego Lecha Kaczyńskiego, jego otwartość na ludzi i na inne poglądy.

- Te debaty rzeczywiście pokazywały prawdziwą stronę charakteru i osobowości pana prezydenta, której niestety nie pokazywały media oceniając go, zwłaszcza wówczas, w sposób zakłamany i wysoce niesprawiedliwy. A to był właśnie prawdziwy Lech Kaczyński, otwarty na inne poglądy intelektualista, gotów do spokojnej wymiany myśli, gotów do przyjęcia odmiennego poglądu, do przedstawienia swojego, otwarty na ludzi, na inne idee a przede wszystkim otwarty na debatę - podkreślił prezydent Duda.

W odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu i organizowanym tam debatom lucieńskim uczestniczyła jego córka Marta Kaczyńska.

Pierwsze seminarium w Lucieniu pod patronatem Lecha Kaczyńskiego odbyło się w marcu 2006 r. i poświęcone było relacjom jednostki i wspólnoty w głównych nurtach współczesnej filozofii politycznej. W lucieńskich spotkaniach brali udział historycy, dziennikarze, prawnicy, filozofowie, socjologowie.

d3o7dyn

Podziel się opinią

Share

d3o7dyn

d3o7dyn
Więcej tematów