Trwa ładowanie...
d32r8zv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent musiał lądować w Łodzi; Okęcie zamknięte

Prezydent Bronisław Komorowski wrócił do kraju z podróży na Łotwę. Z powodu remontu na warszawskim lotnisku Okęcie, samolot z prezydentem wylądował w Łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent musiał lądować w Łodzi; Okęcie zamknięte
(PAP)
d32r8zv

Podczas wizyty Komorowski wziął udział w międzynarodowej konferencji w Rydze, poświęconej współpracy UE i USA.

W drugim dniu, polski prezydent spotkał się na śniadaniu z premierem Łotwy Valdisem Dombrovskisem. Następnie udał się na południowy wschód Łotwy do miasta Daugavpils (dawnego Dyneburga), gdzie wział udział - razem z prezydentem Zatlersem - w obchodach 90. rocznicy wspólnych walk wojsk łotewskich i polskich z bolszewikami o Łatgalię.

Według oficjalnych danych, na Łotwie mieszka ponad 56 tys. Polaków. Mniejszość polska stanowi 2,5% populacji Łotwy. Polacy są czwartą mniejszością pod względem liczebności po Rosjanach, Białorusinach i Ukraińcach.

d32r8zv

Podziel się opinią

Share

d32r8zv

d32r8zv
Więcej tematów