Trwa ładowanie...

Prezydent Kielc odwołał koncert. Zorganizują go starosta i marszałek z PiS

Bogdan Wenta odwołał koncert węgierskiego zespołu Hungarica podczas Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Występ jednak się odbędzie. Organizatorem spektaklu zostało starostwo powiatowe i marszałek województwa.
Share
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwołał koncert węgierskiego zespołu Hungarica
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwołał koncert węgierskiego zespołu HungaricaŹródło: PAP, Fot: Piotr Polak
dj5m0ry

Początkowo zespół Hungarica miał zagrać na Wzgórzu Zamkowym. Koncert został jednak odwołany przez prezydenta Kielc Bogdana Wentę po proteście kilkunastu ugrupowań społecznych i politycznych, m.in. PO, SLD i KOD. Wątpliwości co do występu grupy miała mieć ambasada Węgier. Pojawiły się sugestie, że może dojść do kontrowersji, muzykom zarzucano również sympatie narodowe.

Koncert jednak się odbędzie, ale lokalizację zmieniono na jedną z sal Wojewódzkiego Domu Kultury - informuje radiokielce.pl. Organizatorem będzie Starostwo Powiatowe w Kielcach. Mirosław Gębski zwrócił się w tej sprawie do marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Obaj politycy związani są z Prawem i Sprawiedliwością.

dj5m0ry

Koncerty zespołu Hungarica były już odwoływane w kilku miejscach w Polsce, m.in. na Politechnice Warszawskiej czy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stowarzyszenie "Otwarta Rzeczpospolita" zarzuca członkom zespołu wspieranie działalności neofaszystowskiej partii Jobbik z Węgier.

Mają również popierać Gwardię Narodową, uznawaną za organizację neonazistowską, która została zdelegalizowana przez węgierski sąd za działalność naruszającą prawa mniejszości, antysemityzm i negowanie Holocaustu.

Zobacz także: Neumann o Brudzińskim. Przy okazji dostało się Zielińskiemu

Źródło: radiokielce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj5m0ry

Podziel się opinią

Share
dj5m0ry
dj5m0ry
Więcej tematów