Prezydent Francji Francois Hollande rozstaje się ze swą oficjalną partnerką

Prezydent Francji Francois Hollande poinformował w oświadczeniu "o zakończeniu wspólnego pożycia" z Valerie Trierweiler. Tym samym przestaje ona pełnić rolę pierwszej damy Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande
Francois Hollande (AFP, Fot: Liona Bonaventure)
WP

Szef państwa francuskiego zakomunikował swą decyzję po tym, jak przed dwoma tygodniami pewien tygodnik napisał, że Hollande utrzymuje związek sentymentalny z aktorką Julie Gayet.

Hollande powiedział agencji France Presse, że informuje o zakończeniu związku z Valerie w trybie prywatnym, podczas gdy francuskie media oczekiwały w ciągu wielu godzin na formalny komunikat urzędu prezydenta.

Podkreślając, że jest to sprawa dotycząca jego "życia prywatnego", Hollande powiedział: "Podaję do wiadomości, że zakończyło się moje wspólne życie z Valerie Trierweiler".

WP

"Le Journal du Dimanche" w wersji elektronicznej poinformował, że Francois Hollande i jego dotychczasowa partnerka podjęli decyzję o rozstaniu się podczas obiadu, który zjedli razem w ostatni czwartek.

Dotychczasowa oficjalna partnerka prezydenta Francji trafiła 10 stycznia na kilka dni do szpitala z powodu "silnego wstrząsu emocjonalnego".

Wcześniej magazyn "Closer" doniósł, że szef państwa ma romans z aktorką Julie Gayet.

Polub WP Wiadomości
WP
WP