Trwa ładowanie...
d41k86y

Prezydent Duda w oficjalnym liście do papieża: Jesteś, Ojcze Święty, dla całego świata przykładem pokory

"Pięć lat pontyfikatu Papieża Franciszka, niestrudzonego orędownika pokoju i sprawiedliwości społecznej, to wielki dar dla całej społeczności międzynarodowej" napisał prezydent Duda w liście gratulacyjnym do papieża Franciszka, opublikowanym na oficjalnej stronie Prezydenta RP.
Share
Prezydent RP Andrzej Duda złożył życzenia w oficjalnym liście papieżowi Franciszkowi
Prezydent RP Andrzej Duda złożył życzenia w oficjalnym liście papieżowi Franciszkowi Źródło: prezydent.pl
d41k86y

List powstał z okazji piątej rocznicy wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową. Prezydent w imieniu swoim, całej swojej rodziny oraz narodu polskiego, przekazał papieżowi najserdeczniejsze życzenia. "Zdrowia i pomyślności w pełnieniu misji kierowania Kościołem Powszechnym oraz sprawowaniu posługi apostolskiej".

"Jesteś, Ojcze Święty, dla całego świata przykładem pokory, łagodności i skromności, ale także niezwykłej determinacji i odwagi w okazywaniu solidarności z najbardziej potrzebującymi" - napisał w liście prezydent. - "Wyrazistym tego przykładem jest podejmowany przez Waszą Świątobliwość trud pielgrzymowania do krajów dotkniętych największym ubóstwem i zmagających się z wieloma dramatycznymi problemami".

Prezydent zapewnia papieża Franciszka o gotowości Rzeczypospolitej Polskiej do dalszego umacniania więzi i współpracy ze Stolicą Apostolską. "Mam nadzieję, że wraz z moimi Rodakami będę mógł ponownie gościć Ojca Świętego Franciszka na polskiej ziemi" - kończy list.

Źródło: prezydent.pl

d41k86y

Podziel się opinią

Share
d41k86y
d41k86y
Więcej tematów