Trwa ładowanie...
08-01-2015 21:30

Prezydent Czeczenii Kadyrow: Chodorkowski "wrogiem muzułmanów"

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow nazwał "wrogiem wszystkich muzułmanów" byłego oligarchę i krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego, który zaapelował, by na znak poparcia dla "Charlie Hebdo" publikować karykatury Mahometa.

Share
Prezydent Czeczenii Kadyrow: Chodorkowski "wrogiem muzułmanów"Źródło: AFP, fot: Sergei Supinsky
d1rqd50

"Po krwawym wydarzeniu w Paryżu uroił sobie, że jest większym Francuzem niż prezydent i premier tego kraju. Gdy francuskie władze poszukują sposobów na zapobieganie dalszemu zaostrzeniu napięć, Chodorkowski chce, by wszyscy dziennikarze powtórzyli to, co zrobiło paryskie czasopismo, i by publikowali karykatury" - napisał Kadyrow na swoim profilu na portalu Instagram.

Kadyrow oświadczył, że swoim "głupim postępowaniem biznesmen sam postawił krzyżyk na swej przyszłości", gdyż stał się "wrogiem wszystkich muzułmanów świata, a także osobistym wrogiem jego", Kadyrowa.

- Jestem pewien, że w jego ulubionej Szwajcarii znajdą się tysiące prawomyślnych obywateli, którzy rozliczą tego zbiegłego przestępcę. I będzie to zapewne ostre, dotkliwe rozliczenie - dodał Kadyrow. Należąca do Federacji Rosyjskiej Czeczenia to jedna z republik muzułmańskiego Północnego Kaukazu.

Michaił Chodorkowski po zwolnieniu go w grudniu 2013 r. z więzienia, gdzie spędził ponad 10 lat, zamieszkał w Szwajcarii. W środę zaapelował na Twitterze do dziennikarzy, by na znak poparcia dla "Charlie Hebdo" zamieszczali karykatury Mahometa.

d1rqd50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rqd50
d1rqd50
Więcej tematów