Trwa ładowanie...
d4jq7nc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjmie dymisję rządu pod koniec przyszłego tygodnia

Prezydent Bronisław Komorowski przyjmie dymisję premiera Donalda Tuska i rządu pod koniec przyszłego tygodnia - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4jq7nc

Jak dodała, w poniedziałek prezydent spotka się z szefem PSL Januszem Piechocińskim, żeby "uzyskać stanowisko drugiego koalicjanta i potwierdzenie tego, czy jest wspólny kandydat koalicji PO-PSL na premiera".

- Pod koniec tygodnia, po powrocie z zagranicy prezydent przyjmie dymisję premiera i Rady Ministrów zgodnie z ustaleniami, które poczynili prezydent i premier. Jednocześnie powierzy Donaldowi Tuskowi pełnienie obowiązków premiera do czasu wyłonienia jego następcy - powiedziała Trzaska-Wieczorek.

Poinformowała też, że kolejnym krokiem, którego należy się spodziewać, będzie rozmowa z osobą wskazaną przez koalicjantów na stanowisko premiera; następnie prezydent powierzy jej misję tworzenia rządu. Na powołanie nowego premiera - jak powiedziała Trzaska-Wieczorek - konstytucja daje prezydentowi dwa tygodnie od momentu przyjęcia dymisji. - Ale prezydent dostrzega potrzebę szybkiej stabilizacji - podkreśliła szefowa prezydenckiego biura prasowego.

d4jq7nc

Trzaska-Wieczorek przypomniała, że nowy premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania przez prezydenta, przedstawia sejmowi program działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Wotum zaufania sejm uchwala bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że premier złoży dymisję na początku tygodnia.

d4jq7nc

Podziel się opinią

Share

d4jq7nc

d4jq7nc
Więcej tematów