Trwa ładowanie...
d4mr3el

Prezydent Bronisław Komorowski przekazał kondolencje w związku z zamachami w Wołgogradzie

Prezydent Bronisław Komorowski złożył na ręce prezydenta Rosji Władimira Putina kondolencje w związku z zamachami terrorystycznymi w Wołgogradzie, na południu Rosji. Składam najszczersze wyrazy współczucia - napisał prezydent Komorowski.
Share
W porannym zamachu w Wołgogradzie zginęło 15 osób
W porannym zamachu w Wołgogradzie zginęło 15 osóbŹródło: PAP/EPA, Fot: Emergencies Ministry Volgograd
d4mr3el

"Z największym smutkiem przyjąłem wiadomość o zasługujących na potępienie aktach terroru, do których doszło w Wołgogradzie. W imieniu Narodu Polskiego i swoim własnym, składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich ofiar, które zginęły w wyniku zamachów" - podkreślił Komorowski w depeszy kondolencyjnej.

"Wszystkim pozostałym, którzy ucierpieli, życzę szybkiego powrotu do zdrowia" - zaznaczył prezydent.

Co najmniej 15 osób zginęło, a 23 zostały ranne w poniedziałek rano w kolejnym zamachu bombowym w Wołgogradzie. Tym razem ładunek wybuchowy zdetonowano w trolejbusie. Wśród ofiar zamachu nie ma obywateli Polski - poinformował rzecznik prasowy polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.

To drugi atak terrorystyczny w tym mieście w ciągu dwóch dni i trzeci w ciągu dwóch miesięcy. W niedzielę w wyniku zamachu samobójczego na tamtejszym dworcu kolejowym śmierć poniosło 17 osób, a obrażeń doznało 45. Natomiast 21 października wskutek wybuchu bomby w autobusie komunikacji miejskiej zginęło tam sześć osób, a rannych zostało 50.

d4mr3el

Podziel się opinią

Share
d4mr3el
d4mr3el
Więcej tematów