Trwa ładowanie...
21-11-2014 10:03

Prezydent Bronisław Komorowski odwołuje wizytę w Japonii. Przez sytuację w PKW

Prezydent Bronisław Komorowski odwołał przyszłotygodniową wizytę w Japonii - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Decyzja ma związek z sytuacją polityczną po problemach z systemem informatycznym do zliczenia głosów w wyborach samorządowych. Na początku tygodnia ma się odbyć seria spotkań prezydenta w sprawie sytuacji politycznej w kraju.

Prezydent Bronisław Komorowski odwołuje wizytę w Japonii. Przez sytuację w PKWŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d45eqer
d45eqer

Prezydent chce na początku przyszłego tygodnia spotkać się z konstytucjonalistami - obecnym prezesem TK, byłymi prezesami, a potem z szefem PKW.

Opozycja kwestionuje ważność wyborów i domaga się ich powtórki. Większość wojewódzkich komisji wyborczych, które nie otrzymały protokołów z komisji powiatowych i miejskich (są one podstawą do obliczenia wyników) liczy głosy ręcznie.

Prezydent nie zgadza się na postulaty powtórzenia wyborów, a sugestie jakoby głosowanie było nieuczciwe określił "odmętami szaleństwa".

"Nie dajmy się zwariować"

W środę (po spotkaniu z prezesami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy wskazują kandydatów do składu PKW) Komorowski zaapelował u uspokojenie debaty wokół PKW i podliczania wyników wyborów.

- Nie dajmy się zwariować. To wszystko da się policzyć. Głosy będą skutecznie i uczciwie policzone, gwarantami uczciwości i bezstronności są członkowie PKW - stwierdził prezydent.

d45eqer
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45eqer
Więcej tematów