Trwa ładowanie...
ycipk-12uzzv

Prezydencki minister zaskoczył ws. wraku tupolewa. Niespodziewana deklaracja

- Rzeczywiście sytuacja jest ciężka, ale przede wszystkim jest w pewnym "zakleszczeniu" - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. W ten sposób skomentował sprawę zwrotu przez Rosję wraku samolotu TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczerski mówił też o  "oburzających" głosach nt. rozbiórki pomników smoleńskich
Szczerski mówił też o "oburzających" głosach nt. rozbiórki pomników smoleńskich (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-12uzzv

Krzysztof Szczerski komentował sprawę wraku na antenie RMF FM. Minister pytany był także o pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r., który ma zostać odsłonięty 10 kwietnia oraz o pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ma być gotowy na jesieni br.

Poinformował, że prezydent Andrzej Duda weźmie udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy. Co do pomnika Lecha Kaczyńskiego, Szczerski przypomniał, że Andrzej Duda zawsze popierał ideę budowy monumentu, bo jest to "obowiązek narodowy, żeby ten pomnik powstał i ma nadzieję, że w spokoju zostanie zbudowany i będzie cieszył się szacunkiem".

Prezydencki minister "oburzającymi" nazwał głosy nt. ewentualnej rozbiórki pomników. - Można było nie tylko walczyć brutalnie z panem prezydentem Kaczyńskim za jego życia, ale można także brutalnie walczyć z prezydentem Kaczyńskim po jego tragicznej śmierci. To jest coś, czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić - komentował.

ycipk-12uzzv

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć w Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską. Pomnik b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego z kolei - przed budynkiem Garnizonu Warszawa, naprzeciwko placu Piłsudskiego.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: "Nikt już nie wierzy, że Macierewicz wyjaśni katastrofę smoleńską"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12uzzv

ycipk-12uzzv
ycipk-12uzzv