Trwa ładowanie...
d1lgr7n
x-news/TVN 24

Prezydencki minister o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem: ani "miś", ani chłód

• Krzysztof Szczerski o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli
• Andrzej Duda może wrócić i powiedzieć veni,vidi, vici - stwierdził w TVN24 Szczerski
• To była poważna rozmowa poważnych polityków - ocenił spotkanie Duda - Tusk
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydencki minister o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem: ani "miś", ani chłód
(PAP/EPA, Fot: FRANCOIS LENOIR)
d1lgr7n

Prezydent ważne sprawy załatwił dokładnie tak jak chciał. Andrzej Duda może wrócić i powiedzieć: veni, vidi, vici. To co miał uzyskać w rozmowach NATO i UE uzyskał - stwierdził stwierdził sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w programie „Jeden na jeden” w TVN24.

- Uzyskaliśmy jasne deklaracje przewodniczącego Tuska, że nie będzie Rady Europy w sprawie Polski. Odcinamy kolejny element, na który liczyli niektórzy przeciwnicy polityczni w Polsce, że ta sprawa rozleje się na kolejne instytucje europejskie - stwierdził w TVN24 prezydencki minister.

Kolejnym sukcesem misji prezydenta w Brukseli, jak stwierdził Szczerski, było publiczne skrytykowanie przez Tuska obniżenia ratingu Polsce.

d1lgr7n

- Powiedzenie o tym, że nie ma powodu do tego, żeby Polskę tak krytykować, też było bardzo ważne - tłumaczył prezydencki minister.

W jego ocenie - sukcesem zakończyły się także inne spotkania prezydenta w Belgii: z sekretarzem generalnym NATO oraz z dowódcą sił NATO w Europie. - Będzie sukces lipcowego szczytu. Polska będzie bezpieczniejsza po lipcowym szczycie NATO w Polsce. To będzie dzieło Andrzeja Dudy - zapewniał Szczerski.

Prezydencki minister mówił też o atmosferze spotkania Duda-Tusk. - Panowie wyszli z pokoju nie za ręce, ale też nie obok siebie. Wyszli wspólnie - relacjonował Szczerski. - Ani to nie był "miś", ani to nie był chłód, więc rozumiem, że to była poważna rozmowa dwóch poważnych, europejskich polityków - stwierdził.

d1lgr7n

Podziel się opinią

Share

d1lgr7n

d1lgr7n
Więcej tematów