Trwa ładowanie...
d20wrpv
12-04-2008 21:50

Prezes Cracovii zatrzymany w związku z kontraktem zawodnika

Właściciel pierwszoligowego klubu piłkarskiego Cracovia Kraków i giełdowej spółki informatycznej Comarch SA Janusz F. został zatrzymany przez krakowską policję. Zatrzymane zostały także trzy inne osoby: obecni i były członkowie zarządu klubu.

d20wrpv
d20wrpv

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, zatrzymanie właściciela Cracovii nie ma związku ze śledztwem w sprawie korupcji w piłce nożnej prowadzonym przez wrocławską prokuraturę. Dotyczy nieprawidłowości związanych z kontraktem zawartym z jednym z zawodników.

Janusz F. został zatrzymany na lotnisku w podkrakowskich Balicach przez wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na zlecenie Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Krowodrzy. Śledczy dokonali przeszukania w siedzibie klubu należącego do biznesmena.

Zatrzymanie właściciela Cracovii ma związek z kontraktem byłego zawodnika tego klubu Pawła Drumlaka. Dotyczy podrobienia dokumentu, działania na szkodę wierzyciela i przestępstwa karno-skarbowego w związku z kontraktem zawartym z Drumlakiem. Chodzi o rozbieżności między zapisami kontraktu, a jego realizacją.

Paweł Drumlak jest pomocnikiem. Barwy Cracovii reprezentował od sezonu 2004/2005. W zeszłym roku MKS Cracovia SA wystąpił do Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o rozwiązanie umowy z Drumlakiem. Według władz krakowskiego klubu zawodnik wielokrotnie naruszył dobre imię Cracovii rozpowszechniając niezgodne z prawdą informacje. Klub zarzucił mu także symulowanie kontuzji, unikanie treningów i bardzo słabą grę.

d20wrpv

Paweł Drumlak nie chciał komentować zatrzymań, jednak przesłał oświadczenie, w którym wyjaśnia w jakich okolicznościach rozstał się z krakowskim klubem.

Cytujemy: Złożony do Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosek MKS Cracovii SSA o rozwiązanie kontraktu o profesjonalne uprawienie piłki nożnej z winy zawodnika został w całości prawomocnie oddalony. Następnie do Wydziału Gier PZPN wpłynął kolejny wniosek, tym razem ze strony zawodnika, o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Ze względu na rażące naruszenia przez klub postanowień kontraktu, w tym nie wypłacanie zawodnikowi należnego wynagrodzenia, szykanowanie go oraz nie zapewnianie mu warunków do uprawiania sportu. W odpowiedzi na wymieniony wniosek Wydział Gier PZPN prawomocnie orzekł o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu, przy czym w uzasadnieniu decyzji w całości potwierdził zarzuty przedstawiane przez zawodnika w jego wniosku - głosi oświadczenie Drumlaka.

Były piłkarz Cracovii dodał, że: niezależnie od prawomocnego rozwiązania kontraktu z winy klubu zawodnik wytoczył przed Piłkarskim Sądem Polubownym PZPN powództwa przeciwko klubowi o wypłatę zaległego wynagrodzenia oraz odszkodowanie. W tych sprawach w pierwszej instancji zapadł werdykt korzystny dla zawodnika.

Klub informował wcześniej, że wysokość kontraktu Drumlaka w Cracovii wynosiła ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie i była najwyższa spośród wtedy zatrudnionych zawodników. Obecnie Drumlak procesuje się z Cracovią o pieniądze, które "jego zdaniem" klub jest mu winien z tytułu kontraktu i odstąpienia od niego.

Janusz F. rozpoczął przez swoją spółkę sponsorowanie Cracovii w 2002 r., kiedy klub znajdował się w trzeciej lidze. Rok później drużyna awansowała do drugiej ligi, a Comarch wykupując udziały w spółce MKS Cracovia stał się jej głównym udziałowcem. W 2004 r. klub dostał się do ekstraklasy piłkarskiej, w której gra do chwili obecnej.

d20wrpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wrpv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj