Trwa ładowanie...

Prezenty dla Donalda Trumpa. Co dostał?

Trump już wyjechał, ale jego pobyt w Polsce to wciąż gorący temat. Wiemy, jakie prezenty dostał od polskiego prezydenta. Co o nich sądzicie?
Share
Prezenty dla Donalda Trumpa. Co dostał?
Źródło: PAP
d4871lo

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie wyjechał jednak z naszego kraju z pustymi rękami. Jak ustalił Fakt24 strona polska przygotowała dla niego trzy prezenty.

Podarki zostały przekazane podczas rozmowy "w cztery oczy” z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydent Stanów Zjednoczonych dostał od strony polskiej komplet porcelany oraz szachy.

d4871lo

Trump na zdjęciach

Wśród nieoficjalnych podarków była jeszcze kolekcja zdjęć Donalda Trumpa z czasów młodości, wykonana przez znanego polskiego fotografa - Czesława Czaplińskiego. To mogło go najbardziej zaskoczyć.

Czapliński to światowej sławy artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, który od roku 1979 roku mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. W ciągu 40 lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu.

Wśród nich znajdziemy takie postacie, jak Muhammad Ali, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Oscar de la Renta, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Jerzy Kosiński, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polański, Isabella Rossellini czy Andy Warhol.

d4871lo

Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie.

Trump o pobycie w Polsce. Co napisał?

- Wczorajszy pobyt w Polsce to "wspaniałe doświadczenie" - napisał w piątek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. "Dziękuję wszystkim, także hejterom, za wspaniałe recenzje przemówienia!" - dodał amerykański przywódca.

W środę i czwartek Trump przebywał z wizytą w Warszawie. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, po czym rozmawiał z przywódcami krajów Europy Środkowej i Wschodniej na szczycie Trójmorza.

d4871lo

Przed odlotem do Hamburga - gdzie Trump weźmie udział w szczycie G20 - wygłosił na placu Krasińskich szeroko komentowane na całym świecie przemówienie.

Z prezydentem USA przyjechała do Europy także jego małżonka, Melania Trump. W czwartek spotkała się z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Zobacz: Amerykańskie media o wizycie Trumpa w Polsce

Melania Trump - jak wspomina pobyt w Polsce?

"Dziękuję prezydentowi Dudzie i jego żonie za ciepłe powitanie. Polska jest cudownym krajem z wielkim duchem i wielkimi ludźmi" - napisała Melania Trump na Twitterze.

d4871lo

Zobacz też: O czym Trump rozmawiał z Dudą?

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów