Trwa ładowanie...
d4gxjjq

Prezentacja światowych wyników badania uczniów PISA: polscy uczniowie w czołówce UE

W Kancelarii Premiera trwa prezentacja światowych wyników badania PISA 2012. Badania pokazują poziom wiedzy 15-latków w 66 krajach świata. Jak podaje Platforma Obywatelska na swoim Twitterze, w ciągu ostatnich trzech lat polskie nastolatki osiągnęły poprawę we wszystkich umiejętnościach. Wyniki w obszarze matematyki wzrosły w Polsce o prawie 30 pkt.
Share
Prezentacja światowych wyników badania uczniów PISA: polscy uczniowie w czołówce UE
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d4gxjjq

W dziedzinie matematyki polscy uczniowie są w grupie czterech najlepszych krajów Unii Europejskiej, a w obszarze umiejętności czytania i interpretacji polscy plasują się w grupie trzech najlepszych krajów Unii.

Jak powiedział premier Donald Tusk: "Polska osiągnęła jeden z najlepszych wyników na świecie jeśli chodzi o przyrost liczby uczniów z najlepszymi wynikami. Te dane to jeden z najbardziej optymistycznych komunikatów, jakie pojawiły się w ostatnich latach”.

Według premiera najnowsze wyniki PISA to dowód na to, że polskie szkolnictwo nie potrzebuje wielkich zmian. - Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji. Potrzebuje zmian, potrzebuje więcej pieniędzy. Ale nie rewolucji – dodał Tusk.

Nowa minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że „szczególnie ważny jest awans w obszarze umiejętności matematycznych”. - Te wyniki to wspólny sukces moich poprzedników w MEN. Chcę kontynuować ich pracę – podsumowała.

Badanie PISA są przeprowadzane w 70 krajach świata co trzy lata od 2000 roku.

d4gxjjq

Podziel się opinią

Share
d4gxjjq
d4gxjjq
Więcej tematów