WP
Dziennik PolskiZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
film
25-08-2006 (00:10)

Premiera filmu "Brat Papieża"

w niedzielę o godz. 18 w Teatrze Polskim w
Bielsku-Białej odbędzie się prapremierowa projekcja filmu pt.
"Brat Papieża" - zapowiada "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Film w reżyserii Stanisława Janickiego jest inscenizowanym dokumentem opowiadającym o starszym bracie Karola Wojtyły. W pokazie weźmie udział kilkuset gości z całego kraju.

Film o bracie papieża jest inscenizowaną impresją dokumentalną - mówi "Dziennikowi Polskiemu" reżyser filmu Stanisława Janicki. Zamiast przedstawienia tylko gołych faktów, chciałem zadziałać na wyobraźnię, uczucia i emocje widzów. Dlatego zdjęcia miejsc związanych z osobą dr Edmunda Wojtyły są opatrzone narracją, dlatego przeplatane będą scenami inscenizowanymi i przerywnikami w postaci sfilmowanych kapliczek i krzyży przydrożnych, które bracia Wojtyłowie napotykali podczas swoich beskidzkich wędrówek - dodaje.

W filmie usłyszymy także rozmowy studenta Edmunda z prof. Władysławem Szumowskim, który uczył go filozofii medycyny i etyki lekarskiej. Te wątki powstały w oparciu o książkę prof. Szumowskiego. To m.in. dzięki niemu Edmund Wojtyła był tak wspaniałym lekarzem.

WP

Premiera filmu odbędzie się w wyjątkowym dniu - dokładnie w setną rocznicę urodzin bohatera. (PAP)

Polub WP Wiadomości
WP
WP