Trwa ładowanie...
d2xk2cf

Premier Turcji: zestrzelimy samoloty naruszające naszą przestrzeń powietrzną

Dzień po zestrzeleniu drona nieznanego pochodzenia latającego w tureckiej przestrzeni powietrznej niedaleko Syrii, premier Ahmet Davutoglu powiedział, że Turcja nie zawaha się przed zestrzeleniem jakiejkolwiek maszyny, która tę przestrzeń naruszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Turcji: zestrzelimy samoloty naruszające naszą przestrzeń powietrzną
(Wikipedia, Fot: Dmitriy Pichugin)
d2xk2cf

- Wczoraj zestrzeliliśmy drona. Gdyby to był samolot załogowy, zrobilibyśmy to samo. Nasze zasady użycia siły są znane. Każdy, kto naruszy nasze granice, dostanie od nas należną odpowiedź - powiedział premier w sobotę na zjeździe rządzącej partii AKP w mieście Kayseri.

Tureckie lotnictwo zestrzeliło w piątek samolot bezzałogowy w przestrzeni powietrznej Turcji, przy granicy z Syrią. Pochodzenia drona nie zidentyfikowano, ale USA sądzą, że bezzałogowiec był rosyjski.

W oświadczeniu tureckich sił zbrojnych napisano, że obca maszyna została zestrzelona przez tureckie samoloty bojowe zgodnie z regułami użycia broni po trzech ostrzeżeniach, na które nie było reakcji. W oficjalnym komunikacie nie sprecyzowano typu zestrzelonej maszyny, ale przedstawiciel tureckich władz powiedział mediom, że był to dron i trwa ustalanie jego pochodzenia.

Według tureckiej telewizji NTV dron został zestrzelony ok. 3 km od granicy tureckiej przestrzeni powietrznej.

Rosyjskie lotnictwo, które 30 września rozpoczęło operację w Syrii, naruszyło kilkakrotnie turecką przestrzeń powietrzną, prowokując ostrzeżenia ze strony Ankary. 5 października turecki premier Davutoglu mówił, że tureckie siły zbrojne otrzymały rozkaz przechwycenia "nawet ptaka".

d2xk2cf

Podziel się opinią

Share
d2xk2cf
d2xk2cf
Więcej tematów