Trwa ładowanie...
d19n3ll

Premier Słowacji Robert Fico po operacji serca. "Stan stabilny"

• Premier Słowacji Robert Fico przeszedł operację serca
• Jego stan jest stabilny - poinformował szef kliniki kardiochirurgii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Fico
Robert Fico (PAP/EPA, Fot: Stephanie Lecocq)
d19n3ll

Premier Słowacji Robert Fico przeszedł operację serca, po której jego stan jest stabilny - poinformowali dziennikarzy, nie ujawniając dalszych szczegółów, przedstawiciele Państwowego Instytutu Chorób Serca i Naczyń w Bratysławie.

51-letniego Fico hospitalizowano w tej placówce 14 kwietnia, gdy wystąpiły u niego bóle w klatce piersiowej. - Zabieg kardiochirurgiczny został przeprowadzony w sposób standardowy, pacjent jest obecnie absolutnie ustabilizowany - oświadczył szef kliniki kardiochirurgii Michal Hulman, który dokonał operacji.

Na życzenie Fico i jego rodziny lekarze nie przedstawili bliższych informacji na temat zabiegu. Według słowackiego dziennika "Dennik N" premierowi wszczepiono z powodu zwężenia naczyń dwa bypassy.

d19n3ll

W przeprowadzonych 5 marca wyborach kierowana przez Fico partia Smer-Socjaldemokracja znacznie wyprzedziła swych konkurentów, ale utraciła dotychczasową bezwzględną większość parlamentarną i musiała podjąć negocjacje koalicyjne. W ich efekcie Smer-SD zawarł z trzema mniejszymi ugrupowaniami sojusz dysponujący łącznie 81 mandatami w 150-osobowej Radzie Narodowej (jednoizbowym parlamencie). W przyszłym tygodniu ma się odbyć głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu, którego program przedstawił w poniedziałek deputowanym w zastępstwie Fico wicepremier Peter Pellegrini.

d19n3ll

Podziel się opinią

Share
d19n3ll
d19n3ll