Trwa ładowanie...
d2y0lne
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Rosji rozpoczął dwudniową wizytę w Słowenii

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew przybył z dwudniową wizytą do Słowenii - pierwszego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jakie odwiedza od czasu politycznego kryzysu wokół rosyjskiej aneksji Krymu w marcu 2014 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Słoweni Borut Pahor i rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podczas uroczystości ku czci rosyjskich jeńców, którzy zginęli 99 lat temu w lawinie koło miejscowości Kranjska Gora
Prezydent Słoweni Borut Pahor i rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podczas uroczystości ku czci rosyjskich jeńców, którzy zginęli 99 lat temu w lawinie koło miejscowości Kranjska Gora (AFP, Fot: MIRO MAJCEN)
d2y0lne

Jak podały słoweńskie media, Miedwiediew wziął udział w zorganizowanych koło górskiej miejscowości turystycznej Kranjska Gora uroczystościach ku czci kilkuset rosyjskich jeńców wojennych, którzy zginęli tam przed 99 laty w lawinie. W miejscu tej tragedii z czasów pierwszej wojny światowej wzniesiono drewnianą kaplicę.

Oficjalną część swej wizyty Miedwiediew rozpocznie w poniedziałek od rozmów ze słoweńskim premierem Miro Cerarem. Negocjacje mają dotyczyć stosunków wzajemnych, w tym współpracy gospodarczo-handlowej, naukowo-technicznej i kulturalnej. Miedwiediew ma się też spotkać z prezydentem Borutem Pahorem i szefem Zgromadzenia Narodowego Milanem Brglezem.

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów