Trwa ładowanie...
d33zahe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USA

Bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i Stanów Zjednoczonych były tematami poniedziałkowej, telefonicznej rozmowy premier Ewy Kopacz z wiceprezydentem USA. Joe Biden - podał CIR - "potwierdził amerykańskie zaangażowanie w NATO i obecność w tej części Europy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d33zahe

Biden - napisano w komunikacie CIR - "dodał, że polskie przywództwo wzmocniło 'kręgosłup' Unii Europejskiej i NATO" i "zaznaczył, że wiarygodność Polski wynika także z dobrej sytuacji polskiej gospodarki".

Premier Kopacz "podkreśliła, że zależy jej na utrzymaniu dynamiki rozwoju współpracy z USA w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony i gospodarki" oraz zaznaczyła, iż "docenia fakt, że Stany Zjednoczone jednoznacznie potwierdziły zobowiązania dotyczące obrony sojuszniczej w ramach NATO".

Wiceprezydent USA złożył też gratulacje Kopacz w związku z powołaniem jej na urząd premiera.

Nowy rząd z premier Kopacz na czele został w poniedziałek powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ministrowie objęli swoje resorty. We wtorek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej Rady Ministrów. 1 października Kopacz wygłosi expose i zwróci się do sejmu o wyrażenie wotum zaufania jej rządowi.

d33zahe

Podziel się opinią

Share

d33zahe

d33zahe
Więcej tematów