Trwa ładowanie...
22-09-2014 21:20

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USA

Bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i Stanów Zjednoczonych były tematami poniedziałkowej, telefonicznej rozmowy premier Ewy Kopacz z wiceprezydentem USA. Joe Biden - podał CIR - "potwierdził amerykańskie zaangażowanie w NATO i obecność w tej części Europy".

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USAŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d770vdr
d770vdr

Biden - napisano w komunikacie CIR - "dodał, że polskie przywództwo wzmocniło 'kręgosłup' Unii Europejskiej i NATO" i "zaznaczył, że wiarygodność Polski wynika także z dobrej sytuacji polskiej gospodarki".

Premier Kopacz "podkreśliła, że zależy jej na utrzymaniu dynamiki rozwoju współpracy z USA w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony i gospodarki" oraz zaznaczyła, iż "docenia fakt, że Stany Zjednoczone jednoznacznie potwierdziły zobowiązania dotyczące obrony sojuszniczej w ramach NATO".

Wiceprezydent USA złożył też gratulacje Kopacz w związku z powołaniem jej na urząd premiera.

Nowy rząd z premier Kopacz na czele został w poniedziałek powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ministrowie objęli swoje resorty. We wtorek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej Rady Ministrów. 1 października Kopacz wygłosi expose i zwróci się do sejmu o wyrażenie wotum zaufania jej rządowi.

d770vdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d770vdr
Więcej tematów