Trwa ładowanie...
dcu5xra
IAR

Premier Ewa Kopacz podsumuje pierwsze półrocze rządu

Nie będzie zmian personalnych, będzie za to podsumowanie sukcesów. Premier Ewa Kopacz organizuje konferencję prasową po pół roku swoich rządów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dcu5xra

Rzeczniczka jej gabinetu, Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że w ten sposób premier rozliczy się ze swojego expose. Ponadto, będzie to też zwyczajowa, wtorkowa konferencja po posiedzeniu rządu. Kidawa-Błońska mówi, że zmian personalnych w Radzie Ministrów nie będzie, bo "nie ma powodu".

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej poseł Rafał Grupiński przekonuje, że expose zostało zrealizowane w ponad 50 procentach. Polityk twierdzi, że Ewa Kopacz prócz kontynuacji działań zapowiadanych przez Donalda Tuska, realizuje własne zapowiedzi. Poseł wymienia kwestie zwiększenia ulg dla dzieci, przyjęcie konwencji antyprzemocowej czy założeń do nowej ordynacji podatkowej.

Ewa Kopacz przypomniała, że najważniejsze jest, by zmienić relację między urzędnikiem a podatnikiem. W nowej ordynacji podatkowej rząd planuje między innymi wydłużyć czas przysługujący na odwołanie się od decyzji urzędników czy skrócić czas przedawnienia zeznania podatkowego.

dcu5xra

Rząd Ewy Kopacz został zaprzysiężony 22 września 2014 roku. Zastąpił gabinet Donalda Tuska, który został szefem Rady Europejskiej.

dcu5xra

Podziel się opinią

Share
dcu5xra
dcu5xra
Więcej tematów