Trwa ładowanie...

Premier: dzięki młodym ludziom świat może stać się jeszcze lepszy

• Jestem przekonana, że świat może stać się jeszcze lepszy dzięki młodym ludziom - powiedziała premier Beata Szydło obecna przy oknie papieskim na Franciszkańskiej
• Szefowa polskiego rządu była w tłumie wiernych

Share
Premier: dzięki młodym ludziom świat może stać się jeszcze lepszyŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dztxcy2

- To dzisiejsze święto, te wszystkie dni, które przed nami, które dzisiaj się rozpoczęły, to jest dla Polski, Europy ale i całego świata naprawdę niezwykłe wydarzenie - oceniła w rozmowie z dziennikarzami premier. - To niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie z całego świata - powiedziała.

Jej zdaniem młodzież, która przyjechała do Krakowa "wie po co i dlaczego żyje, co w życiu jest ważne". - Oni chcą być bezpiecznymi w spokojnym świecie i wierzę w to głęboko, że zrobią wszystko, żeby tak było - dodała.

- Dzisiaj będąc tutaj w Krakowie, widząc te tłumy młodych, roześmianych ludzi z całego świata, bawiących się, modlących, chcących być ze sobą, nastawionych do życia bardzo optymistycznie jestem przekonana, że świat może stać się jeszcze lepszy dzięki nim - podkreśliła Szydło.

dztxcy2

Szefowa rządu odniosła się także do słów papieża, który wspominał i modlił się za zmarłego na początku lipca wolontariusza, autora graficznej oprawy ŚDM Macieja Cieśli. Według niej były one "przejmujące", ale - jak przekonywała - "sens w tej opowieści jest taki, że wiara jest nam wszystkim potrzebna".

Premier zwróciła uwagę także, że w Krakowie spędziła swoją młodość i bywała pod oknem papieskim na Franciszkańskiej. Dodała, że była tu także podczas pielgrzymek Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.

dztxcy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dztxcy2
dztxcy2
Więcej tematów