Trwa ładowanie...
d39ms43
IAR

Prąd poraził dzieci w przedszkolu. Dwie dziewczynki w szpitalu

• Dwie 6-latki zostały porażone prądem w przedszkolu w Jankowicach na Śląsku
• Życiu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo
• Dochodzenie w sprawie prowadzi policja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Krajewski)
d39ms43

Jedna z dziewczynek została porażona prądem, gdy złapała za klamkę aluminiowych drzwi. Ucierpiała również jej koleżanka, którą trzymała za rękę. Gdy nauczycielka usłyszała płacz dzieci, natychmiast pospieszyła z pomocą i oderwała je od drzwi. Sama jednak też źle się poczuła. Życiu dziewczynek i ich opiekunce nie zagraża niebezpieczeństwo. 6-latki muszą jednak spędzić kilka dni w szpitalu na obserwacji.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do porażenia prądem. Ustalono tylko, że w przedszkolu przeprowadzano poważny remont, w trakcie którego wymieniono instalacje elektryczne i drzwi.

Policjanci stwierdzili, że kilka sekund przed wypadkiem opiekunka grupy otwierała drzwi i nic się jej nie stało. Cała dokumentacja, między innymi z przeprowadzonego remontu, została już zabezpieczona.

Śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

d39ms43

Podziel się opinią

Share

d39ms43

d39ms43
Więcej tematów