Trwa ładowanie...
d1nywa4

Pracownicy TVP mieli zakaz mówienia o reakcji USA na karę dla TVN? Materiał pojawił się po naszej reakcji

Departament Stanu w USA zabrał głos w sprawie kary nałożonej na TVN za relacjonowanie protestów pod Sejmem w grudniu 2016 roku. Informacja o "zaniepokojeniu USA" obiegła internet. Na serwisy TVP Info trafiła dopiero po naszej rozmowie z szefem portalu. Jak udało nam się dowiedzieć na początku pracownicy TVP mieli wydany zakaz mówienia o sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes TVP Jacek Kurski i jego zastępca Maciej Stanecki (po prawej stronie zdjęcia)
Prezes TVP Jacek Kurski i jego zastępca Maciej Stanecki (po prawej stronie zdjęcia) (Forum, Fot: Radosław Nawrocki)
d1nywa4

TVP Info na swojej stronie opublikowało materiały o decyzji KRRiRT i opinii ekspertki na podstawie której zdecydowano się TVN ukarać. Nie można jednak było odszukać materiału dotyczącego opinii USA o sprawie. Od źródła zbliżonego do TVP udało nam się dowiedzieć, że pracownicy serwisu dostali zakaz mówienia o opinii Departamentu.

Chodzi o oświadczenie, które opublikowała rzecznik Departamentu Stanu USA Heather Nauert, w którym wyraża zaniepokojenie gigantyczną karą, którą KRRiT nałożyła na TVN.

W oświadczeniu czytamy również: "ta decyzja wydaje się podważać wolność mediów w demokratycznej Polsce, naszym bliskim sojuszniku". Na końcu pisma Nauter oświadczyła jednak, że wierzy w "siłę i moc polskiej demokracji, które zapewni, że demokratyczne instytucje tego kraju będą mogły funkcjonować bez przeszkód i w poszanowaniu".

d1nywa4

Zwróciliśmy się do szefa serwisu Samuela Pereiry z prośbą o pomoc w odnalezieniu materiałów dotyczących tego tematu. Pereira zapewnił, że prześle odpowiedni link. Po dwóch godzinach otrzymaliśmy obiecany materiał. Został opublikowany około 30 minut po rozmowie z szefem portalu.

Napisaliśmy też do biura prasowego TVP. Czekamy na odpowiedź na pytanie dlaczego materiały dotyczące "zaniepokojenia USA" nie powstały wcześniej.

ZOBACZ WIDEO: Najlepsze teksty z "Wiadomości"

d1nywa4

Podziel się opinią

Share
d1nywa4
d1nywa4
Więcej tematów