Praca czeka w Modlinie
Setki podań - to odpowiedź na rozpoczęcie
akcji rekrutacyjnej pracowników nowego lotniska dla tanich linii i
czarterów w Modlinie. Port ruszy latem lub jesienią. Lotnisko w
Modlinie będzie zapewne jednym z największych pod względem liczby
obsługiwanych pasażerów portem w Polsce. Ustąpi tylko Okęciu i
krakowskim Balicom. Będzie też jednym z największych i
najpewniejszych pracodawców na północnym Mazowszu. Stąd duże
zainteresowanie pracą w porcie - informuje "Życie Warszawy".
Uruchomienie nowego lotniska pasażerskiego jest planowane wstępnie na lato. Powstanie ono w miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się wojskowy port lotniczy Modlin. Prawdopodobnie od września lotnisko zacznie przyjmować tanie linie lotnicze, i loty czarterowe.
Właścicielem lotniska w Modlinie będzie spółka powołana przez Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (zarządzające Okęciem), Agencję Mienia Wojskowego, która jest właścicielem gruntu, oraz samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego. W chwili uruchomienia portu w Modlinie zatrudnienie na stanowiskach związanych tylko z obsługą lotniska i ruchu lotniczego znajdzie około 250 osób - wyjaśnia "Życiu Warszawy" Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu. To będzie jednak tylko wstęp. Po jakimś czasie, którego dzisiaj jeszcze bliżej nie da się określić, zatrudnienie może wzrosnąć do 300-400 etatów.
Burmistrz Jacek Kowalski przewiduje również uruchomienie dodatkowych etatów nie związanych bezpośrednio z obsługą ruchu lotniczego, by lotnisku zapewnić odpowiedni poziom usług dla pasażerów. Powinno się tu znaleźć miejsce na sklepy, minibary, kioski z gazetami. Miejsca, które wygenerują dodatkowe zatrudnienie - ocenia na łamach "Życia Warszawy" Jacek Kowalski. (PAP)