Trwa ładowanie...
12-11-2014 15:43

Poznański Fotoplastykon odwiedziło już ponad 1300 osób

Na otwarciu Fotoplastykonu Poznańskiego korzysta cała Galeria Miejska Arsenał, która podwoiła liczbę odwiedzających. Miasto chce, aby nowa atrakcja przyciągała jeszcze więcej turystów i grup szkolnych.

Poznański Fotoplastykon odwiedziło już ponad 1300 osóbŹródło: UM Poznań
d36swiy
d36swiy

10 października ponownie udostępniono publiczności fotoplastykon. Urządzenie, które przez 10 lat leżało w piwnicy Antoniego Ruta, odkupiły władze Poznania. Fotoplastykon odrestaurowano i uruchomiono w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku.

- Wiele osób sądzi, że to nowe urządzenie, a my je jedynie odnowiliśmy z zewnątrz, w środku cały czas funkcjonuje stary mechanizm - mówi Piotr Bernatowicz, dyrektor Galerii Arsenał.

Jak wyglądała renowacja mechanizmu, można się przekonać, oglądając wystawę zdjęć na placu Wolności.

- Jako młody chłopak jeździłem na wagary do Poznania i często chowałem się w fotoplastykonie - opowiada Damian Andrzejewski, autor zdjęć. - Jak tylko usłyszałem, że fotoplastykon powraca, uznałem, że muszę zrobić wszystko, aby tylko pozwolono mi zrobić jego zdjęcia - dodaje.

d36swiy

W całej Polsce działał do tej pory tylko jeden niezależny fotoplastykon (kilka innych działa jako część ekspozycji różnych muzeów), więc władze Poznania liczyły, że będzie to nowa atrakcja turystyczna miasta. I tak się stało - w ciągu pierwszego miesiąca fotoplastykon odwiedziło 1300 osób.

- Przychodzą osoby starsze, ale też jest bardzo dużo rodzin z dziećmi - opowiada Bernatowicz. - Jak na razie niewiele grup szkolnych nas odwiedziło, ale może to dlatego, że to dopiero początek roku szkolnego.

- Na pewno trzeba też popracować nad promocją, aby o fotoplastykonie wiedzieli turyści odwiedzający Poznań - dodaje Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

Na umieszczeniu fotoplastykonu w Arsenale korzysta cała galeria. Do tej pory odwiedzało ją około 600 osób miesięcznie, po otwarciu fotoplastykonu frekwencja wzrosła do 1100. Fotoplastykon jest czynny w godzinach otwarcia galerii Arsenał. Bilety wstępu kosztują 5 zł (normalny), 2 zł (ulgowy), 10 zł (rodzinny), 20 zł (grupowy).

d36swiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36swiy
Więcej tematów