Trwa ładowanie...
d1bbcce

Poznaniaków chłodzą kurtyny wodne i mgławice

Od kilku dni w Poznaniu panują upały. Aby ulżyć mieszkańcom, Aquanet ustawił w kilku miejscach kurtyny wodne oraz tzw. mgławice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznaniaków chłodzą kurtyny wodne i mgławice
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d1bbcce

Kto narzekał na zbyt chłodny czerwiec, od kilku dni z pewnością nie ma prawa się skarżyć. Mamy w Poznaniu prawdziwie upalne lato, a słupki termometrów pokazują blisko 30 stopni Celsjusza.

Już tradycyjnie ulżyć mieszkańcom stara się Aquanet, który w kilku punktach miasta ustawia kurtyny wodne oraz tegoroczną nowość – tzw. mgławice. Dzięki specjalnym rozetkom podpiętym do węży woda jest z nich rozpylana w postaci mgiełki, co znacznie efektywniej ochłodzi otoczenie przy mniejszym zużyciu wody. Mgiełka jest też łagodniejsza niż strumienie wody, co pozwala szukać w niej ochłody także tym osobom, które nie chciałyby się za bardzo zmoczyć.

Takie chłodzące urządzenia są codziennie ustawiane na ul. Półwiejskiej, Starym Rynku oraz przed wejściem do parku Wilsona przy ul. Głogowskiej.

Prognozy pogody wskazują, że mgławice będą przydatne jeszcze przynajmniej przez tydzień, a rekordowo gorąco ma być w najbliższy weekend.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1bbcce

Podziel się opinią

Share
d1bbcce
d1bbcce
Więcej tematów