Trwa ładowanie...

Poznaniaków chłodzą kurtyny wodne i mgławice

Od kilku dni w Poznaniu panują upały. Aby ulżyć mieszkańcom, Aquanet ustawił w kilku miejscach kurtyny wodne oraz tzw. mgławice.

Poznaniaków chłodzą kurtyny wodne i mgławiceŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d111csj
d111csj

Kto narzekał na zbyt chłodny czerwiec, od kilku dni z pewnością nie ma prawa się skarżyć. Mamy w Poznaniu prawdziwie upalne lato, a słupki termometrów pokazują blisko 30 stopni Celsjusza.

Już tradycyjnie ulżyć mieszkańcom stara się Aquanet, który w kilku punktach miasta ustawia kurtyny wodne oraz tegoroczną nowość – tzw. mgławice. Dzięki specjalnym rozetkom podpiętym do węży woda jest z nich rozpylana w postaci mgiełki, co znacznie efektywniej ochłodzi otoczenie przy mniejszym zużyciu wody. Mgiełka jest też łagodniejsza niż strumienie wody, co pozwala szukać w niej ochłody także tym osobom, które nie chciałyby się za bardzo zmoczyć.

Takie chłodzące urządzenia są codziennie ustawiane na ul. Półwiejskiej, Starym Rynku oraz przed wejściem do parku Wilsona przy ul. Głogowskiej.

Prognozy pogody wskazują, że mgławice będą przydatne jeszcze przynajmniej przez tydzień, a rekordowo gorąco ma być w najbliższy weekend.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d111csj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d111csj
Więcej tematów