Trwa ładowanie...

Poznań: zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym. Jest wniosek do prokuratury

Brak tlenu w szpitalu tymczasowym, ewakuacja kilkunastu zakażonych pacjentów - tak wyglądało wtorkowe przedpołudnie w Poznaniu. Sprawę będą teraz wyjaśniać trzy komisje powołane przez wojewodę i Uniwersytet Medyczny. Osobny wniosek został złożony do prokuratury.
Share
Koronawirus. Poznań: ewakuacja pacjentów ze szpitala tymczasowego na MTP
Koronawirus. Poznań: ewakuacja pacjentów ze szpitala tymczasowego na MTPŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
dki4hi8

We wtorkowe przedpołudnie w szpitalu tymczasowym zlokalizowanym na Międzynarodowych Targach Poznańskich zabrakło tlenu. Z tego powodu konieczna była ewakuacja 12 pacjentów, w tym 5 zaintubowanych, do szpitala miejskiego im. J. Strusia.

Koordynator zaopatrzenia szpitali w tlen medyczny z zespołu ds. uruchomienia szpitala tymczasowego na MTP Tomasz Małyszka tłumaczył, że w placówce nie doszło do awarii instalacji tlenowej. - Problemem był brak tlenu w zbiorniku podstawowym o pojemności 35 ton i w trzytonowym zbiorniku rezerwowym - powiedział. Zaznaczył, że firma dostarczająca ciekły tlen, oddalona o 140 km od Poznania, pod eskortą policji dowiozła niezbędny gaz przed godz. 11.00.

Jak informuje RMF FM sprawą zajmą się teraz trzy komisje powołane przez wojewodę i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. - Skierowałem komisję z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w celu zbadania wnikliwie tej sprawy oraz podpisałem wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa zagrożenia życia i zdrowia pacjentów - przekazał na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

dki4hi8

Wielkanoc 2021. Będzie stan nadzwyczajny? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel wyjaśnia

Koronawirus. Najnowszy bilans w Wielkopolsce

PAP wylicza, że obecnie szpital tymczasowy na poznańskich targach dysponuje 272 miejscami dla pacjentów z COVID-19. We wtorkowy poranek przebywało w nim 258 chorych, w tym 17 osób podłączonych do respiratorów. Placówka może zostać rozbudowana i przyjąć maksymalnie 500 chorych.

W ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce potwierdzono 1892 przypadki zakażenia koronawirusem (na 5835 wykonanych testów). Łącznie zmarło 18 osób. Jak informuje UW w Poznaniu, województwo dysponuje 3313 łózkami dla pacjentów COVID (zajmuje je 2552 pacjentów) oraz 260 respiratorami (179 zajętych).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dki4hi8

Podziel się opinią

Share
dki4hi8
dki4hi8
Więcej tematów