Trwa ładowanie...
d1pgrj8

Poznań Motor Show 2000 rozpoczęty

Share
d1pgrj8

Mercedes klasy C, Nissan Maxima, BMW serii T i Chrysler PT Cruiser – dla nieco bogatszych oraz skoda fabia, opel agila i dacia nova – dla nieco mniej zamożnych, to tylko niektóre z kilkunastu samochodów, które miały swoją polską premierę podczas rozpoczętych w czwartek w Poznaniu targów Poznań Motor Show 2000, do ubiegłego roku znanych jako Międzynarodowe Targi Motoryzacji.
<Impreza potrwa do 31 maja i zapowiada się rekordowo pod każdym względem. Organizatorzy spodziewają się ponad 100 tys. gości, którzy będą mogli zapoznać się z ofertą 900 wystawców z 21 krajów (w tym nawet z Indii i Tajwanu), prezentujących swe eksponaty na łącznej powierzchni ponad 60 tys. m kw. Obecni są wszyscy najważniejsi uczestnicy polskiego rynku motoryzacyjnego, w tym Fiat i Daewoo. Ten pierwszy pokazał m.in. studyjny model Ecobasic, które ma wejść do produkcji za 3-4 lata, natomiast Daewoo – minivan Tacuma, który jest już sprzedawany w Korei pod nazwą Rezzo, a jesienią tego roku powinien zawitać do Polski.
Największe zainteresowanie wzbudzają oczywiście samochody osobowe, w tym nowości. Oprócz wymienionych, po raz pierwszy w Polsce oficjalnie pokazały się: Rovery 25 i 45, Honda Insight, Kia Rio, Peugeot 607, a także auta studyjne, w tym legendarny już przed rozpoczęciem produkcji Renault Avantime. Cała ekspozycja obejmuje ponad 300 modeli kilkudziesięciu marek.

Bardzo bogata jest również ekspozycja innych pojazdów: samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, autobusów i autokarów, przyczep i naczep, motocykli oraz wszelkiego rodzaju części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Poznańska impreza to największe i najbardziej reprezentacyjne targi motoryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Stanowią one odzwierciedlenie dynamicznie rozwijającego się rynku motoryzacyjnego, który w 1999 r. wchłonął 640 tys. nowych samochodów osobowych, plasując się na siódmym miejscu w Europie. Wprawdzie w tym roku trudno marzyć o powtórzeniu tego wyniku, ale – patrząc przez pryzmat Poznań Motor Show – widać, że zainteresowanie Polaków motoryzacją nie słabnie, mimo coraz droższych samochodów, rosnących kosztów eksploatacji oraz coraz bardziej zatłoczonych i dziurawych dróg. (rn)

d1pgrj8

Podziel się opinią

Share
d1pgrj8
d1pgrj8
Więcej tematów