Trwa ładowanie...
d4azcwd

Pożar w fabryce mebli w Barczewie

W czwartek wieczorem wybuchł pożar hali produkcyjnej fabryki mebli w Barczewie k. Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) - podała straż pożarna. Według ratowników prawdopodobnie nie ma osób poszkodowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Na miejscu pracuje obecnie 27 zastępów straży pożarnej
Na miejscu pracuje obecnie 27 zastępów straży pożarnej (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d4azcwd

Jak poinformował Sławomir Filipowicz z komendy miejskiej straży pożarnej w Olsztynie, pożar w fabryce mebli przy ul. Prostej w Barczewie jest duży. Płonie budynek hali produkcyjnej o wymiarach 100 na 50 m. Gaszenie może potrwać kilka godzin.

Według ratowników dotychczas nic nie wiadomo o tym, aby w pożarze ucierpiał któryś z pracowników fabryki. - Nie mamy informacji na temat ewentualnych poszkodowanych - mówił Filipowicz.

- Kiedy przyjechaliśmy pożar był całkowicie rozwinięty, potężne języki ognia widać już ponad dachem. Uratowaliśmy budynek administracyjny, stolarnię i magazyn gotowych mebli - mówił Filipowicz.

Pożar zniszczył dach i wyposażenie hali produkcyjnej, pozostały ściany zewnętrzne. W budynku zlokalizowana była lakiernia i zgromadzono elementy do produkcji mebli.

Według ratowników w pożarze nie ucierpiał żaden z pracowników fabryki. Straż pożarna nie wypowiada się na razie na temat przyczyny pożaru, ani wysokości strat.

d4azcwd

Podziel się opinią

Share
d4azcwd
d4azcwd
Więcej tematów